Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 06-02-15, 02:54
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ellenikus Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικα παρουσιασα ενα ενυδρειο με δισκους και φυτα το οποιο δεν ειναι βιοτοπικο και οι δισκοι ειναι απω Ανατολης μεγαλωμενοι σε νερο βρυσης και χωρις pedigree .Οι αλλαγες γινονται με νερο βρυσης γιατι δεν υπαρχει ουτε χρονος( ως αναισθησιολογος δουλευω 15 ωρες την ημερα στα χειρουργεια και στα επειγοντα για να κρατω ανθρωπους στη ζωη) ουτε χορος για βαρελια ουτε για νερο οσμωσης.
Παντως περιμενω ο discusfan να μας παρουσιασει τα δικα του ενυδρεια για να μας δειξει τον σωστο τροπο ενασχολησης με την ενυδρειοφιλια.
1. Άσχετα με το ΑΝ το ενυδρείο είναι βιοτοπικό τα πράγματα είναι απλά... γράψε ένα-ένα τα είδη που έχεις εκεί μέσα και το εύρος των συνθηκών νερού και θερμοκρασίας στο οποίο... θα πρέπει να ζούν.
2. Προσωπικά σε κανένα σχόλιο μου σε θέμα σου... ΔΕΝ έχω αναφερθεί σε μετρήσεις νερού, που πρέπει να ζουν οι δίσκοι... ούτε σε σχολίασα γι αυτό (ούτε φυσικά... για τους χρόνους απασχόλησης σου).
3. Έχεις απαντήσει ποτέ (ξανά) σε σχόλιο που... ΔΕΝ σε "βόλευε"; Χαίρομαι που επιτέλους... το κάνεις.
4. Ο σωστός τρόπος είναι να δίνεις αυτά που απαιτούν τα είδη που φιλοξενείς... τόσο απλά.
5. ΔΕΝ έχω ενυδρεία... ούτε δίσκους για επίδειξη... και προπαντώς... ΔΕΝ "ψοφάω" να τα επιδεικνύω (μόδα κι αυτό... ω καιροί ώ ήθη).-

ΥΓ. Για κάθε απορία, με σκοπό την βελτίωση του ενυδρείου... στην διάθεση σου.-
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Το βλεπω συχνα σαν επιχειρημα αλλα γνωριζει κανεις τι νερο βρυσης εχει η Απω Ανατολη? Φιλος επαγγελματιας οταν ταξιδεψε στα εν λογω εκτροφεια βαζοντας tdsομετρο στα ενυδρεια αυτα ειδε πολυ χαμηλες τιμες! (δεν το πιστευε ουτε ο ιδιος αυτο που εβλεπε!)
Μα αυτός είναι και ο βασικός λόγος που έχουν γεμίσει με δίσκους όλο τον πλανήτη Γιώργο... αλλαγές νερού όλη τη μέρα (και χωρίς να απαιτείται προετοιμασία).
Ακόμα και σε στέρνες... αναπαραγωγές δίσκων κάνουν.-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Diskus fan : 06-02-15 στις 02:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01936 seconds with 11 queries