Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 02-11-08, 10:42
Το avatar του χρήστη AXEL
AXEL Ο χρήστης AXEL δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 328
Προεπιλογή

ναι strahos...Πηρα απο το τζαμι ολα τα μωρα με μια τηλεκαρτα,ρουφοντας τα με συριγγα για να μην βγουν καθολου απο το νερο,και τα μετεφερα με σε ενα μεσαιο προς μεγαλο ταπερ,με αεραντλια,8ερμοστατη με 8ερμοκρασια γυρω στους 25-26 και για αντικαταστατο τησ java εβαλα ενα τετοιο ειδος φυτου ισα ισα για να κρυβονται....(http://www.tropica.com/productcard_1...00C&mode=close)
μετα απο 4-5 μερες παρακολουθησης και αλλαγων νερου κα8ε μερα ξαφνικα γυρνοντας σπιτι τα πηρα χαμπαρι οτι σκασανε μερικα....ηταν πολυ μικρουλια,γυρω στα 3-4....τα υπολοιπα δεν βγηκαν ποτε και τα αφερεσα μετα απο 1-2 μερες ωστε να ειμαι σιγουρος οτι δεν παιζει να βγουν....Τα μικρα τα ταιζα με μια τροφη σε σκονη που την ανακατευα απο πριν σε μια συριγγα με νερο για να διαλυεται...πλεον τα μικρα μου ειναι 3,εχουν μεγαλωσει αρκετα αν και δεν ξερω ακομα αν μπορω να τα μεταφερω σε ποιο μεγαλο,αλλα λεω να τα αφησς λιγο ακομα εκει....τις τελευταιες μερες εχω αρχισει να τα ταιζω και με κανονικη τροφη(βυθου)και εχουν αρχισει να την ψηλοτσιμπολογανε....δεν ξερω βασικα ποτε και σε ποσο καιρο θα ειναι αρκετα μεγαλα ωστε να μεταφερθουν....εχω ηδη ετοιμο ενυδρειο(25-30)με αμμο και ολα τα σχετικα φυτα κτλ...για να καταλαβαιτε το μεγεθος τους μπορεις να διακρινεις απο μακρια τα πτεριγια τους,τα μουστακια τους και εχουν αρχισει να περνουν χρωμα.....ευχαριστω πολυ για την βοηθεια strahos
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01453 seconds with 11 queries