Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 10-07-06, 10:27
Το avatar του χρήστη Lsourtzo
Lsourtzo Ο χρήστης Lsourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2005
Περιοχή: Περιστέρι- Αθήνα
Μηνύματα: 1.337
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Lsourtzo
Προεπιλογή Μήπως θα έπρεπε να γίνουν ακόμα ποιο συγκεκριμένοι οι κανόνες στις αγγελίες ???

Το μήνυμα αυτό απευθύνετε στους μοδερατορες αλλά και στα μέλη του gab και είναι μια πρόταση που πιστεύω ότι ίσος βοηθήσει την καλύτερη λειτουργία της παρούσας ενότητας !!!

Μετά από θέμα που προέκυψε στο παρακάτω post θα ήθελα να προτείνω να προστεθούν οι παρακάτω κανόνες στην ενότητα μικρές αγγελίες …
  • κάθε αντικείμενο να πρέπει να έχει αναγκαστικά και την τιμή πώλησης για αποφυγή παρεξηγήσεων … ( αν όχι οι admin να μπορούσαν κατόπιν κατάλληλου μηνύματος να προχωρούν στο σβήσιμο του Post )
  • τα posts τα οποία δεν αφορούν ζήτηση λεπτομερειών για την αγγελία να σβήνονται από τους admin χωρίς να χρειάζεται προειδοποίηση ( για να νιώσουν και αυτοί που βάζουν τις αγγελίες τους ποιο προστατευμένοι ). Εδώ επιτρέψτε μου να θυμίσω πόσες αγγελίες χάλασαν εξαιτίας του ότι το ρίξαμε στην πλάκα στο τέλος.. ( αυτό το καράβι ακόμα στον σύλλογο είναι ??? και άλλα πολλά τέτοια)
  • να απαγορευθούν σχόλια του τύπου … τόσα σου λείπουν … και σιγά και μην το πουλήσεις … κτλ κτλ … σε κάθε τέτοια περίπτωση ο admin να μπορεί να σβήνει το μήνυμα προστατεύοντας τον πωλητή … επίσης αν κάποιος διαπιστώνει, (και όχι εκτίμα ) ότι η τιμή δεν είναι συμφέρουσα … να το λέει με έμμεσο τρόπο … όπως για παράδειγμα εγώ το έχω βρει εκεί με τόσο … δίνοντας έτσι την δυνατότητα σε κάποιους που ξέρουν ότι η τιμή δεν είναι συμφέρουσα να ενημερώσουν και τους άλλους !!!
σε κάθε περίπτωση τα παραπάνω είναι μία πρόταση προς τους administrations του GAB και δεν σημαίνει ότι δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους … απλά αν έμπαιναν οι παραπάνω κανόνες πιστεύω ότι θα έδιναν μία περισσότερη σιγουριά σε όλους όσους συμμετέχουν στην ενότητα !!

με τιμή
lsourtzo
__________________

Το ενυδρείο μου ...

1x 250 lt (DIY)- Θάλασσα (REEF)


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lsourtzo : 10-07-06 στις 10:38
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01652 seconds with 11 queries