Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 09-05-17, 14:22
ANDREASOMAGEIRAS Ο χρήστης ANDREASOMAGEIRAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-09-2016
Περιοχή: ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή

Άρτεμη θέλω να πιστεύω ότι δεν θα εχω άλλο ατύχημα αυτού του είδους.
Όταν θα εχω ξανά αλλαγές θα ειναι, με την ησυχία μου και για κάποια βελτίωση, εκτος κι αν καταφέρει η κόρη μου να πείσει τη μαμά μας για επέκταση.
Η όλη κατασκευή οπτικά έχει τα μαύρα της τα χάλια, τεχνικά πάει καλύτερα απο πριν,
το νερό ειναι διαυγές παρόλο που περιμετρικά τα τοιχώματα έχουν γεμίσει με άλγη, ίσως γιαυτό δεν εμφανίστηκε η αιωρούμενη. (καλά μη βαράτε ίσως είπα)
Έχω βάλει κλαδέματα πάπυρο (δε ξέρω πόσο καιρό κανει για να πιάσει) αλλά η θερμοκρασία δεν βοηθάει, το βράδυ έχει ψύχρα, ακόμη και στον κήπο δεν αναπτύσσονται τα φυτά, πάπυρο λοιπόν, φτερά παπαγάλου, λεκοκεφαλα, και στο βυθό εχω βάλει hygrophila polysperma rosanervig.
το τελευταίο φαντάζομαι ότι δεν αντέχει σε λίμνες αλλά ήταν ανακατεμένο με τα κλαδέματα απο την λευκοκεφαλα (λευκοκεφαλα, hygrophila polysperma rosanervig και υποπτεύομαι pogostemon erectus προσφορά του φίλου giannisfot, να τον ευχαριστήσω και δημόσια)
Με συμβουλέψατε να δω για νούφαρα http://www.grylliswaterlilies.gr , αλλά έλα που δεν ξέρω τι ψάχνω.
Έχετε να μου κάνετε καμιά πρόταση για το είδος και απο που; καποιο μικρο είδος να μην πνίξει όλη τη λιμνούλα!

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01434 seconds with 11 queries