Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 09-11-12, 00:32
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

αν προσεξεις λιγο τον εξοπλισμο σου δεν εχεις κανενα μα κανενα θεμα με θορυβο. Εγω κοιμαμαι σχεδον με το ενυδρειο αγκαλια ( ειναι στα 50 εκ απο το κεφαλι μου) και ειναι σαν να μην υπαρχει, και ειναι και 210l με 80l sump.
Τα delteck , αν και δεν τα εχω δουλεψει , εχω ακουσει οτι εχουν εναν μικρο θορυβο λογο που εχουν την αντλια εξωτερικα.
Εγω εχω και σε δυο ενυδρεια το Aquamedic Turboflotor 1000 Multi SL και ειναι πραγματικα λες και δεν υπαρχει skimmer και εχει και 2500l αντλια.
Να παρεις το Aquamedic Turboflotor Blue , το ειχα ενα διαστημα , παρα μα παρα πολυ καλο και τελειως αθορυβο , δεν ακους κιχ !!
Αμα ψαξεις θα το βρεις καινουργιο απο μαγαζι γυρω στα 150 ευρω , εγω το ειχα παρει καινουργιο 140.
Σε φιλτρο θα σου προτεινα Tetratec EX700 , θα βρεις πολλα θεματα εδω μεσα , δεν καταλαβενεις οτι δουλευει .
Και κυκλοφοριτες Hydor .
Αν βαλεις αυτα περισσοτερο την φασαρια που κανουν τα ψαρια θα ακους παρα το ενυδρειο !!!!

Σαφως και τα πιο ακριβα μηχανιματα ειναι και καλυτερα και αθορυβα , παρε για παραδειγμα εναν κυκλοφοριτη sun sun 3000 και εναν hydor coralia 2800l που μιαζουν οπτικα , και ακουσε τους και τοτε θα καταλαβεις.
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01407 seconds with 11 queries