Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 08-08-08, 07:08
σταυρος γ Ο χρήστης σταυρος γ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή fasianoi

πραγματι οι τραγοπαν ειναι πανεμορφοι.οντως μερικα απο τα ομορφοτερα πουλια ειναι οι φασιανοι και οι παπιες.ιδιεταιρα οι φασιανοι εχουν τα πιο τελεια μεταλικα χρωματα ,ουτε ο πιο ευφανταστος καλιτεχνης δεν θα μπορουσε να κανει τετοιους συνδιασμους χρωματων. θα ηθελα να επαιρνα και αλλα ειδη φασιανου αλα εχω εναν χωρο γυρο στα 13 τμ και δεν προβλεπω να κανω και αλλο. τουλαχιστον οσο ζει ο αρσενικος δεν τον αλαζω.θα γερασει εδω. δειχνει παντως ενδιαφερον ερχεται και τσιμπαει απο τα χερια μου και μερικες φορες μου κακαριζει με διαφορους τροπους σα να μου μιλαει.τα παπια ειναι πολυ πιο φοβιτσιαρικα .εχω μια μηχανη κλωσιματος και δουλευει καλα αλλα δεν μου αρεσουν τα πουλια που ειναι απο μηχανη γιατι δεν γινονται καλες μανες. τα θυλικα παπια μουεχουν γενηθει στην αυλη μου ειναι ολα τελειες μανες μονο οι αρσενικοι ειναι αγορασμενοι παντα για αποφυγη επιμιξιας. εβαλα μια φορα 10 αυγα φασιανου στις παπιες και βγηκαν ολα το τραγικο ομως ηταν οτι οταν γυρισα απο τη δουλεια βρηκα 8 πνιγμενα φασιανακια στη λιμνη και αλα 2 να προσπαθουν να κολυμπισουν μαζι με τα παπακια. με το νερο μεχρι το λαιμο τους (πεθαναν απο πνευμονια την αλλη μερα). γενηθηκαν τη νυχτα και δεν τα προλαβα. οι παπιες αν και καλες μανες δεν κανουν για αλα πουλια γιατι ωρες μετα απο το σκασιμο των αυγων πηγαινουν τα παιδια τους στο νερο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 11 queries