Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 20-04-05, 22:40
kroud Ο χρήστης kroud δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: AΘΗΝΑ(ΖΩΓΡΑΦΟΥ)
Μηνύματα: 292
Προεπιλογή

Προσωπικα εχω καποιους ενδιασμους σχετικα με την καραντινα του φιλου magic.

Μπορω να μαθω τον λογο που χρησιμοποιεις ολα αυτα τα φαρμακα?

Αυτο μου θυμιζει περισσοτερο ενυδρειο νοσοκομειο παρα καραντινας.

Με αυτη την λογικη ο δισκος στοιχιζει περισσοτερο απ'οτι τον αγορασες(που λεει ο λογος).Το να βαζεις ενα κανταρι φαρμακα,συνεχως αλλαγες νερου,βαλε ανθρακα,βγαλε ανθρακα μου θυμιζει πεδιο μαχης που προσπαθεις να σωσεις εναν δισκο απο βεβαιο θανατο και τα παιζεις ολα για ολα.Αλλα εκει παιζονται ωρες και οχι 30 μερες.
Το πιο πιθανον ειναι να τιναξει τελειως το ψαρι(ιδιαιτερα αν υπολογισουμε το stress που τρωει κατα την μεταφορα του απο τον εμπορο στον μαγαζατορα κ.α) παρα να αντεξει ολα αυτα τα φαρμακα.

Παράθεση:
Δεν έχει σημασία από που αγοράζουμε τους Δίσκους , πόση εμπιστοσύνη έχουμε στο μαγαζί , πόσο καθαρά είναι τα ενυδρεία του ή πόσο όμορφοι μοιάζουν οι Δίσκοι που αγοράσαμε.
Για την εμπιστοσυνη το καταλαβαινω....το αλλο ομως δεν μπορω να το καταλαβω... δεν εχει σημασια αν τα ενυδρεια του μαγαζατορα ειναι καθαρα και ποσο ομορφοι ειναι οι δισκοι?Τοτε τι εχει σημασια?

Να παρουμε το ψαρι οπως να'ναι και να το βουτηξουμε στα φαρμακα?

Φιλε magic προσπαθω να προλαβω καποια πραγματα που μπορει να τα διαβασουν κι αλλοι και να αποκτησουν μια λαθος αποψη.
Παράθεση:
Φιλε μαγε το ποστ σου ειναι αναλυτικοτατο απλα τα προϊόντα που περιέχουν methylene blue , malachite green , potassium ειναι λιγο φλου. Ποια ακριβως χρησιμοποιεις Question Οσον αφορα τη διαρκεια 2 μηνες σε καραντινα μονο του ενα ψαρι οπως ο δισκος και με ολη αυτη τη φασαρια και τις συχνες αλλαγες νερου μηπως το στρεσσαρει και του κανει κακο αντι καλο Question
Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι εφαρμοζεις αυτη τη μεθοδο της καραντινας.Απλα μας την μετεφερες απο καπου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01586 seconds with 11 queries