Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 20-09-21, 13:29
vastsar Ο χρήστης vastsar δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2021
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aliens- Εμφάνιση μηνυμάτων
Πώς θα έχεις καταρράκτες χωρίς ρεύμα? Αν έχεις κάποια πηγή κοντά σου και μπορείς να στείλεις το νερό με την μορφή καταρράκτη και να έχεις μια έξοδο υπερχείλισης τότε θα μπορέσεις να φτιάξεις λίμνη. Κάποιοι από εδώ το έχουν κάνει αυτό. Αυτή η συνεχόμενη αλλαγή νερού θα σε γλυτώσει από φίλτρα και ρεύμα.

Κάποια μικρά ηλιακά συντριβάνια που έχω δει ποιο πολύ για εφέ είναι πάρα για οτιδήποτε άλλο.
Εχω ηλιακο συντριβανι. Για τα λεφτα του (15 ευρω) μια χαρα δουλευει. Εχει και πιο ακριβα με ακομη καλυτερες επιδοσεις.

Επισης πιθανο να κανω μονος μου μικρο νερομυλο οπου θα υπαρχει διαρκης κινηση του νερου. Η κινηση του νερου θα στηριχθει σε κατι πατεντες οπου δεν θα υπαρχει επισης ηλεκτρικο ρευμα. Εξοδο υπερχειλησης θα εχω.


Απ το νερο της μικρης λιμνης θα ποτιζω κατι λουλουδια εκει διπλα. Θ αναπληρωνω με νερο της βρυσης κι ετσι θα εω τακτικη εναλλαγη του νερου. Η σκεψη μου ειναι ν αλλαζει το 1/3 εως 1/2 της συνολικης ποσοτητας του νερου εβδομαδιαιως. Θα εχω ηλιακο φως για το βραδυ.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aliens- Εμφάνιση μηνυμάτων
Πώς θα έχεις καταρράκτες χωρίς ρεύμα?
Οσον αφορα τους καταρρακτες, η κεντρικη φιλοσοφια θα στηριστει στο παρακατω βιντεο (πατενταρισμενο φυσικα)

https://www.youtube.com/watch?v=skCT-XMaLZY

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vastsar : 20-09-21 στις 13:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries