Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 02-09-21, 22:17
metalartpietas Ο χρήστης metalartpietas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2021
Περιοχή: Πρέβεζα
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ, αυτά του νερού εννοούνται, τα ζωοτόκα ναι, καλή λύση, οι γέννες είναι θέμα, θα μπορούσαν τα μέλοι του φόρουμ λες να τα απορροφήσουν?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Είδες τι παθαίνεις όταν έχεις καιρό να μας δεις?
Καλές οι διαστάσεις και τα λίτρα σου.
Αν δεν θέλεις να επεξεργάζεσαι το νερό θα πρέπει να επιλέξεις ψάρια που θέλουν ίδιες παραμέτρους με το νερό του δικτύου σου (που όπως σχεδόν παντού είναι ελαφρώς σκληρό και αλκαλικό). Πχ μια πιθανή επιλογή είναι ένας συνδυασμός ζωοτόκων (αν θα μπορείς στο μέλλον να δίνεις ψάρια από τις ατελείωτες γέννες τους ) Δες κι εδώ άλλες επιλογές http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54573 και περίμενε και άλλες προτάσεις.
Καλή επανεκκίνηση!
Το αποφάσισα multi η Αφρική μου ταιριάζει καλύτερα... Θα θέλατε να μου προτείνετε που μπορώ να τα βρω? Δεν ξέρω τα καταστήματα που κάνουν αποστολές τώρα...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από metalartpietas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από χρόνια φιλοξενίας , μείναμε αναπόφευκτα, αφού η φύση έκανε τον κύκλο της, χωρίς ενοίκους, τα ψάρια που είχα δεν ήταν κατάλληλα για το ενυδρείο μου, τα είχα πάρει τότε πρίν 11- 12χρόνια , με σκοπό να μεταφερθούν σε πολύ μεγαλύτερο. Πράγμα που δεν κατάφερα ποτέ, από τα λάθη μας μαθαίνουμε κ τόρα θέλω από τους γνωρίζοντες να αποφύγω το ίδιο λάθος.... επίσης σας χαιρετώ όλους.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Είδες τι παθαίνεις όταν έχεις καιρό να μας δεις?
Καλές οι διαστάσεις και τα λίτρα σου.
Αν δεν θέλεις να επεξεργάζεσαι το νερό θα πρέπει να επιλέξεις ψάρια που θέλουν ίδιες παραμέτρους με το νερό του δικτύου σου (που όπως σχεδόν παντού είναι ελαφρώς σκληρό και αλκαλικό). Πχ μια πιθανή επιλογή είναι ένας συνδυασμός ζωοτόκων (αν θα μπορείς στο μέλλον να δίνεις ψάρια από τις ατελείωτες γέννες τους ) Δες κι εδώ άλλες επιλογές http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54573 και περίμενε και άλλες προτάσεις.
Καλή επανεκκίνηση!
Για πες και εναν συνδυασμό ζοωτόκων , αν δεν βρω multi, η είναι πολύ ακριβά στην αγορά τους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη metalartpietas : 02-09-21 στις 22:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02103 seconds with 12 queries