Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 13-12-10, 23:13
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Ευχαριστω, ευχαριστω και....ευχαριστω!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsilojohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις το καταλληλο ενυδρειο για paludarium

Αυτα που μπορω να σου επισημανω ειναι :
1)Αν πανω στην σιτα(πρασινη) που εχεις βαλει μετα θα μπει χωμα,τοτε πρεπει να βαλεις περισσοτερα στρωματα σιτας.
2)Εχεις βαλει μερικα ποτηρακια πολυ ψηλα και αν σκεφτεσαι στο μελλον να βαλεις καποιο αναρριχωμενο φυτο για να κανει πλατη δεν θα εχει χωρο να απλωθει.Επισης σε δεσμευουν εκει που ειναι γιατι θα πρεπει να βαλεις καποιο φυτο που δεν θα μεγαλωνει πολυ.
3)Στα ποτηρια τρυπα εκανες,στην πολυουρεθανη εκανες?
Ναι και εγω καταβαθος χερομαι που δεν πουληθικε οταν το ειχα βγαλει αγγελια!

1)Ευκολα μπαινει κι αλλη σιτα.Εχω σκεφτει να βαλω 5-6 πετρουλες ελαφροπετρας στον πατο καθε ποτηριου.
Πιστευω θα βοηθαει τα φυτα να κρατανε υγρασια στις ριζες, μιας και αυτος ειναι ο κυριος σκοπος της ελαφροπετρας.Ειδωμεν...

2)Στα ποτηρακια που εχω βαλει ψηλα (2-3) εχω σκοπο να βαλω φυτα που θα κρεμασουν εξω απο το παλουνταριο!!!

3)Η πολυουρεθανη θα τρυπηθει με ξυλακια απο σουβλακια μολις τελειωσει και επενδυθει κι ολας!Οτι και να τρυπησω εγω αυτη τη στιγμη, μολις περασω τη σιλικονη για να κανω την επενδυση θα κλεισουν και οι τρυπες που ανοιξα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01337 seconds with 11 queries