Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 02-04-09, 19:34
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον παιδια χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Λοιπόν ας τα πάρουμε από την αρχή! Χθεσ αγόρασα ένα ενυδρείο 67 λίτρων! βασικα θέλω να σας κάνω κάποιοεσ ερωτήσεις.
1) τα 75 ευρώ που εδωσα είναι πολλά?
2) με τι ψάρια να το στρώσω και για πόσο καιρο?
3) να βάλω δικά μου διακοσμητικά?(η απαγο΄ρεύεται)?
4)να το βάλω κοντά σε ηλιακό φως η ειναι αρκετο αυτό της λάμπας?
Σας παρακαλώ δώστε μου τα ώτα σας!
-------------------------
Α ΑΠΟ ΦΥΤΑ ΑΝ ΒΑΛΛΩ ΑΛΗΘΙΝΑ ΛΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΤΑ ΛΙΤΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ! ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΤ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ?
Καλώς τον συντοπίτη.
Να τα πάρουμε όλα ένα ένα με την σειρά:
1) Μάλλον το ποσό ήταν καλό εξαρτάτε όμως απο το ενυδρείο και τί εξοπλισμό είχε.
2) Δεν στρώνουμε το ενυδρείο με ψάρια, ή θα προσπαθήσεις να το στρώσεις με αμμωνία αλλά θέλει αρκετό χρόνο και υπομονή ή περνάς απο εμένα για να σου δώσω "μπόλι" και είσαι έτοιμος.
3) Τί διακοσμητικά θέλεις να βάλεις (γενικά στα ενυδρεία μας προσπαθούμε να αναπαραστήσουμε ενα φυσικό κομμάτι βυθού είτε απο λίμνη είτε απο ποτάμι οπότε εξαρτάτε πάντα απο τα διακοσμητικά)
4) Δεν πρέπει να το έχεις σε σημείο που το χτυπά απευθείας το φώς του ήλιου. Η λάμπαα του λογικά είναι ΟΚ αλήθεια πόσα WATT είναι;
και τέλος τα αληθηνά φυτά μπορούν να μπούν σε όσα λίτρα θέλεις (εξαρτάτε πάντα όμως απο τα φυτά και τις απαιτήσεις που έχει το καθένα τους) Θα σου έλεγα απο δική μου πείρα οτι τα αληθινά φυτά δεν έχουν καμία σχέση σε ομορφιά απο τα ψεύτικα. Όποτε θέλεις μπορούμε να κανονίσουμε να τα πούμε και απο κοντά και όταν θα είναι έτοιμο το ενυδρείο σου και όταν θα έχω κλαδέματα θα μπορέσω να σου δώσω.
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01552 seconds with 11 queries