Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 28-02-09, 21:07
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ Πάνο!
Πράγματι,οι Blue eye δεν δείχνουν και τόσο όμορφοι στις φωτό όμως όταν τους δεις από κοντά είναι Να φανταστείς,οι Blue eye δεν μου άρεσαν σαν ψάρια από τις φωτό που έβλεπα και γιαυτό,και που ήρθε Ελλάδα ένας,δεν πήγα καν να τον δω...Έτυχε όμως να πάω για να πάρω κάτι από το Water Inn και το μάτι μου έπεσε πάνω του και σκέφτηκα:α,ναι,φέρανε και αυτόν... Μόλις όμως τον κοίταξα καλά,το σχήμα του,με το έντονα τριγωνικό σε διατομή σώμα του,με τονισμένες τις γωνίες στα πλαινά του σώματος,καθώς και το βελούδινο σε εμφάνιση,μωβ/μπλε/μαύρο σώμα του,με κέρδισαν αμέσως Το σκέφτηκα λοιπόν 2 μέρες(καθότι θα μου χάλαγε τη βιοτοπικότητα του βιοτοπικού μου,αλλιώς δεν θα το σκεφτόμουν ΚΑΘΟΛΟΥ)και αποφάσισα πως ένα τέτοιο ψάρι αξίζει να μου τη χαλάσει προς το παρόν Στο κοντινό μέλλον όμως πρόκειται να του δώσω αυτό το 2μετρο για πάρτη του και να φτιάξω ένα 3μετρο Orinoco biotope tank και τότε όλα θα είναι όπως πρέπει,και βιοτοπικά ενυδρεία και Panaque cochliodon!

Χαίρομαι που σου αρέσει mikele!
Δυστυχώς στην Ελλάδα είναι δύσκολο να βρείς ταίρη για σχεδόν οποιοδήποτε pleco με εξαίρεση τον Ancistrus cf. cirrhosus...
Σου εύχομαι πάντως να καταφέρεις να του βρείς ταίρη σύντομα!!!
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 11 queries