Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #75  
Παλιά 04-09-06, 18:30
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

λοιπον μετα απο πολλα το σκιμμερ δουλευει μια χαρα.... Οι οδηγιες που ειχα εδειχναν το σωληνα αποβλητου στα αριστερα και οι οδηγιες που καταβασα απο ο ιντερνετ αριστερα!!!!! Τελικα δουλεψε και ολα ειναι καλα..... Το βανακι σφυριζει οχι η αντλια η οποια ειναι αθορυβη......

Απο κει και περα.....Δυστυχως παρασυρθηκα και αγορασα τον πρωτο μου ζωντανο βραχο με ζωη πανω...... Τερμα το fish only , reef ολοταχως..... Εχω φαει μια μερα να χαζευω τα μανιταρακια και α σκουληκακια και γενικα χαζεψα...... Βεβαια με χαζεψε και η τιμη!!!!! Ενα βραχακι κανει οσο ενας καλος δισκος!!!!!! Για δες τε και τις υπολοιπες πετρες που εβαλα , κανουν;;;;; Τωρα οσο αφορα μετρησεις , αλατοτητα 1,023 και θα την ανεβασω στο 25, θεμοκρασια 26 βαθμους Ph 7,9, και λαμπες 2 Τ5 ακουλαιτ 39βαττ, μια Τ5 39 βαττ κοραλ λαιτ, μια Τ8 αρκαντια τροπικαλ (μου ξεμεινε απο το γλυκο).....Το ενυδρειο ειναι 1*0,4*0,4.....Αρκουν;;;; Μου ειπαν να αφηνω την μπλε λαμπα αναμμενη συνεχεια, ισχυει; Φια τροφη πηρα το υγρο μαρινβιτ τησ σερα..... Τωρα οσο αφορα το στρωσιμο μου προτειναν να βαλω ενα ζευγαρι κλοουνακια (απλα μου ειπαν οτι εχει διαφορα ειδη και οτι ο νεμο δεν ειναι τοσο ανθεκτικος για στρωσιμο)......
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9040018 res.jpg
Εμφανίσεις:  297
Μέγεθος:  142,4 KB  
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01905 seconds with 12 queries