Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 29-05-14, 14:40
Το avatar του χρήστη golf4470
golf4470 Ο χρήστης golf4470 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.471
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην golf4470
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημητρη η αληθεια είναι πως ενω κατανοω την λειτουργια της υπερχείλισης,ειμαι σχεδόν σιγουρος πως δεν θα μπορεσω να την ρυθμισω.Τωρα για το σκιμμερ τι εννοεις εσωτερικο;Δεν μπορει να μπει το deltec μεσα στο σαμπ;Στο σαμπ θα βαλω το σκιμμερ,θερμοστατη κτλ,βραχο,chaeto,καποια στιγμη μιας και υπαρχει το διοξειδιο θα μπει και refugium,ats και η αντλια επιστροφης.To σαμπ εχει μηκος 1μετρο.Χωρανε όλα αυτά;
Δεν σε φοβαμαι εσενα αποφασισε ποιο ειδος υπερχειλισης σ'αρεσει κ τρυπας γυρω στα 8-10εκ κατω απο την επιφανεια του νερου. Για την επιστροφη τρυπας ελααααχιστα πιο κατω απο την επιφανεια του νερου.
Το συγκεκριμενο σκιμερ δεν το εχω δουλεψει ποτε αλλα σιγουρα παει κρεμαστο εξω απο το σαμπ (μπορει να μπαινει κ μεσα αλλα δεν το ξερω).
Το διοξειδιο δεν καταλαβα που θα σου χρησιμευσει στο refugium. Το χρησιμοποιουμε μονο στον ριακτορα ασβεστιου. Επιλογη σου ειναι αν θα βαλεις ριακτορα ασβεστιου ή δοσομετρικη. Ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι στα λιτρα μας οι δοσομετρικες ειναι πιο ευχρηστες κ πιο οικονομικες.
Chaeto βαλε απο την πρωτη στιγμη αρκετη ποσοτητα με μια λαμπα οικονομιας. Εννοειται πως χωρανε ολα σε 120λτ!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01322 seconds with 11 queries