Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 23-01-08, 08:24
Το avatar του χρήστη Dinos-
Dinos- Ο χρήστης Dinos- δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 139
Προεπιλογή

Καλα θα ηταν να ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Με το βρασιμο τα αλατα μενουν κατω αλλα οταν αυτο σταματησει θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα με πριν, απλως καπως καλυτερο. Παρε καλυτερα μια ΑΟ να ησυχασεις.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από flying_guardian Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρω οτι δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για το συγκεκριμένο post, αλλά πήρα το θάρρος να το δημοσιεύσω εδώ, λόγω δικής μου απειρίας!
Διάβαζα λοιπόν για το νερό αντίστροφης όσμωσης, και μου ήρθε η ιδέα! (και του πέρασε στο μυαλό -ένα βλήμα, ΝΑ! )
Ας σοβαρευτούμε όμως! Σκέφτηκα λοιπόν πως για να μην τρέχω να αγοράζω μια τέτοια συσκευή, και για να μην μπαίνω κατευθείαν στα πολύ βαθυά αφού είναι η πρώτη μου επαφή με τον χώρο αυτό, πολύ απλά να κάνω απόσταξη στο νερό, βράζοντας απλά το νεράκι της παροχής!
Άλλωστε, αυτό δεν κάνει και η συσκευή ΑΟ; Μας δίνει καθαρό νερό, απαλαγμένο από από άλατα και σωματίδια και μικροοργανισμούς, νεκρούς/ζωντανούς, που υπάρχουν στο δίκτυο! Και με το αντιχλώριο του, πιστεύω οτι θα είναι ταμάμ!!!!!!
Τι λέτε και εσείς οι εμπειρότεροι;
Καλα θα ηταν να ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Με το βρασιμο τα αλατα μενουν κατω αλλα οταν αυτο σταματησει θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα με πριν, απλως καπως καλυτερο. Παρε καλυτερα μια ΑΟ να ησυχασεις.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dinos- : 23-01-08 στις 08:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01375 seconds with 11 queries