Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 26-07-16, 23:23
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ababapanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Δεν θέλω να πω ότι αυτά που μου γράφεις είναι αποθαρρυντικά αλλά τόσες ημέρες που έχω αρχίσει και κάθομαι και διαβάζω όλα όσα πιο πολλά μπορώ για f/o αυτά που έχω δει μέχρι τώρα είναι λίγο πιο ελαςτικα Και οχι τόσο απόλυτα όπως μου τα παρουσιάζεις...

Πχ μου γράφεις για σκιμερ 1000 λίτρων όταν σε πολλά αλλά ποστ έχω διαβάσει άτομα με το deltec mce 600 στα ίδια λίτρα με εμένα.
Η μου γράφεις θερμοστάτη 600w όταν οι περισσότεροι έχω διαβάσει έχουν η προτείνουν τον 250αρι σε αυτά τα λίτρα και και δεν έχουν πρόβλημα .

Μακάρι να είχα την οικονομική δυνατότητα να πάρω σκιμερ για 1500 λίτρα και θερμοστάτη 1000w αλλά δεν μπορώ. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να κάνω την προσπάθεια μου πιο οικονομικά...

Να ξεκαθαριςω Ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με όσα μου έγραψες ίσα ίσα σε ευχαριστώ πολύ
---------------------------------------------------------------------------------
προς θεου!γιατι να θελω να σε αποθαρρύνω?
απλα ζητας να μάθεις τι εξοπλισμο χρειάζεσαι!
σου πρότεινα σκιμμερ να βγάζει 1000λιτρ/αερα και όχι σκιμμερ για 1000λιτρα όπως γραφεις.
άλλο το ένα άλλο το άλλο!!!
εάν σε ενόχλησε ο "600αρης θερμαντήρας" η' "ότι καλο είναι να βάλεις μεγαλύτερο σκιμμερ εάν δεν έχεις σκοπο να κάνεις συχνές αλλαγές όπως είπες" σου ζητω συγνώμη δεν είχα κακο κίνητρο!
τωρα ότι αφορα τον υπόλοιπο εξοπλισμο να εισαι σίγουρος ότι αργα η γρηγορα θα τον χρειαστείς!!
εάν θα μείνεις σε f.o. όπως είπες μπορείς να αφαιρέσεις και ένα κυκλοφορητή!
καλη συνεχεια φιλε μου!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01573 seconds with 11 queries