Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 24-01-10, 11:50
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Φίλε μου έχεις όλη την καλή διάθεση προφανώς να με βοηθήσεις, αλλά απαντάς σε κάτι για το οποίο έχω ασχοληθεί περισσότερο από εσένα και λες τα ίδια που είπες και στο προηγούμενο ποστ, ενώ ήδη σου είπα ότι κάνεις λάθος. Το ότι γράφει κάποιος ένα οδηγό δε σημαίνει ότι έχει και δίκιο. Δηλαδή άμα γράψω εγώ ένα ανάλογο κείμενο και λέω ότι χρειάζεται κανονικά στρώσιμο θα είναι όλα καλά; Σου ξαναλέω ότι ήδη από το δεύτερο ποστ υπάρχει η εξής απάντηση:

Για ποιο λόγο να καυαστρέφουμε την βιολογία του φίλτρου? Η αμμωνία δεν κάνει καλό σε κανένα ζώο, πόσο μάλλον όταν έρχεται σε επαφή με τα μάτια του, οπότε καλύτερα να κρατήσουμε την βιολογία του φίλτρου.

Και παρακάτω:

Τώρα η ποιότητα του νερού παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Ένα φίλτρο για ενυδρεία (κάνιστρο) είναι απαραίτητο και εύκολο στον καθαρισμό. Όταν όμως το χελωνάκι είναι μικρό και το βάθος του νερού δεν είναι κατάλληλο για την χρήση φίλτρου (λόγω ρηχότητας), τότε είναι απαραίτητες οι συχνότατες αλλαγές νερού με φρέσκο και αποχλωριομένο με αντιχλώριο.


Επίσης αν πας στο reptile salonica όπου και με παράπεμψες θα δεις και εκεί ότι όλοι λένε για στρώσιμο του φίλτρου και για λεπτομέρειες του πώς θα γίνει αυτό αν θυμάμαι καλά παραπέμπουν και εδώ μέσα.

Αν μπορέσεις να με βοηθήσεις με τις απορίες μου θα το εκτιμήσω γιατί στρώνω για πρώτη φορά και επίσης θέλω να ξέρω αν έχει πρόβλημα ο θερμοστάτης μου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries