Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 19-06-08, 09:00
theofilos Ο χρήστης theofilos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 927
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην theofilos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarcastic Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγω φίλε μου θα σου πρότεινα να σταματήσεις το όλο εγχείρημα σου...

Αϊντε μπουκάρουμε στη φύση μαζεύουμε τα φυτά και τα ψάρια που μας αρέσουν, τα κλείνουμε σ ενα ενυδρείο και μετά πολύ περίφανα τα επιδεικνύουμε σε φίλους και γνωστους... και μη μου πεις οτι τους προσφέρεις ένα ιδανικό περιβάλλον (?) Κάνε πρωτα μια έρευνα για την βιοποικιλότητα της περιοχής σου και δες τη ζημιία έχεις κάνει μέχρι τώρα...

"Σημαντικός αριθμός των ειδών της ορνιθοπανίδας χαρακτηρίζεται ως προστατευόμενος. Το 25% αυτών περιλαμβάνεται στο παράρτημα Ι της οδηγίας 79/409/ΕΟΚ "περί διατηρήσεως των αγρίων πτηνών". Επίσης το 36% ανήκει στην κατηγορία SPEC 1, SPEC 2 και SPEC 3. Στον κόκκινο κατάλογο, καταγράφονται τα απειλούμενα είδη των πουλιών της Ελλάδος. Περιλαμβάνονται σ αυτόν 18 είδη, που ζουν στην περιοχή της Β.Ελλάδος, ενώ το 98% αυτών περιλαμβάνεται στο νόμο 1335/83 (Σύμβαση της Βέρνης) για τη διατήρηση της άγριας ζωής και του χρυσικού περιβάλλοντος της. Τέλος το 38% των ειδών περιλαμβάνεται στη σύμβαση της Βόννης για τη διατήρηση των μεταναστευτικών ειδών της άγριας πανίδας"

δες και εδω...
http://www.cc.uoa.gr/departs/biology...nservation.ppt

Ας σεβαστούμε το περιβάλλον...

Άντε σε αφήνω γιατι έχω αφήσει τη "μονάχους-μονάχους" ατάϊστη και τα έχει κάνει ρημαδίο στο ενυδρείο...

Για πιο ονιθοπανιδα μιλας? Μηπως μπερδεψες τα site?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01437 seconds with 11 queries