Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 19-08-18, 11:04
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panioul Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικολέτα στεγνωνουν τελείως οι αντλίες μέχρι να αλλάξεις νερό; Αν ναι προσπάθησε να το αποφύγεις στη χειρότερη βούτα τες σε ένα κουβά. Αν είχε τόσα πολλά άλατα πιθανών γι αυτό να καίγονται.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Παιδία καλημέρα όχι καμία δεν κάηκε δουλεύουν και οι 3 τώρα . Η τρίτη η αναπληρωματική δεν έχει σταματήσει ποτέ . Η μία μου είχε σταματησει απο την δεύτερη μερα λειτουργιας χωρις τα ψαρια , την βαλαμε ξυδι δυο μέρες και δουλεψε και τώρα τελευταια πριν 3 βδομάδες ξανα σταματησε η ίδια και την αντικατέστησα με την τρίτη την καλή την αναπληρωματική . Στην προηγουμενη αλλαγη πριν 6 μέρες χάλασε και η αλλη αντλι η δευτερη που ειχα εξαρχης στο ενυδρειο . Με αποτελεσμα το ενυδρειο να δουλευει μονο με μια την αναπληρωματικη μεχρι το απογευμα , που ηρθε ο μπαμπας μου τις ανοιξε και δουλευουν τώρα και οι 3 . Σήμερα αυτη τη στιγμη που μιλάμε κανω αλλαγη νερου και δεν θα αδειασω καθολου το σαμπ με αποτελεσμα να ειναι συνεχεια μεσα στο νερο να δω μηπως υπαρχει καποια διαφορα . Ελπιζω να μην εχω θεμα παλι στην επανεκκιση .

Ελλατωματική παρτίδα και να πέσω 2/3 σε χαλασμένες δεν πιστευω απλώς κατι σκαλώνει η φτερωτη που το έδειξε και ο πατερας μου κ με λίγη βαζελίνη τις ξεκόλησε και ξεσκάλωσε η φτερωτη και γυρνάει τώρα με πολύ μεγάλη ευκολια .
-------------------------
Όλα καλά τελικά δεν άδειασα το πρώτο διαμέρισμα με τις αντλιες του σαμπ αυτη τη φορά γενικώς δεν αδειασα καθόλου νερό από το σαμπ και αδειασα το 70% του βασικου ενυδρειου και πηραν μπορστα και οι 3 αντλιες χωρίς κανένα πρόβλημα .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικολέτα : 19-08-18 στις 11:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01662 seconds with 11 queries