Θέμα: κυβος 60 λτ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 22-09-16, 08:59
revolution1925 Ο χρήστης revolution1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-04-2010
Περιοχή: aridaia
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonardos Εμφάνιση μηνυμάτων
σε μπερδεψα το ξερω αλλα δυστυχος ειναι πολυ δυσκολο να σου πω κανε αυτο η μην κανεις το αλλο, μπορω ομος οσο γνωριζω να σου λεω τις παραμετρους και να αποφασιζεις!!!
καλημέρα σε ολους..! ευχαριστω λεο δεν με μπερδεψες ισα ισα με βοήθησες να τα ξεκαθαρισω στο μυαλο μου.!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Άρη.
Σου εύχομαι καλή αρχή και καλή διαμονή στα αλάτια .
Ελπιζω να εισαι ανοξηδοτος!

Σε θέμα βράχου θα σου έλεγα να αφαιρέσεις λίγο .
Το θέμα είναι να γεμίσουμε με κοράλλια και όχι με βράχο .
Φυσικά είναι και θέμα γούστου!!!

Από κυκλοφορία τι πήρες τελικά ?

Για τα διαλύματα καλό είναι να τα φτιάξεις ακριβώς όπως προτείνει ο κατασκευαστή .
φυσικά μετά θα βρούμε και πόσο επηρεάζει στο ενυδρείο σου το κάθε μλ για να υπολογιζεις σωστα της δοσολογιες .
Αργότερα ίσως παίξεις με δοσομετρικη αντλία για να σσου είναι πιο εύκολο .
Κοίταξε λίγο εδώ να πάρεις μια ιδέα για την Balling που ανέφερε ο Κώστας .
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=87404
καλημέρα Σακη και σε ευχαριστω που ασχολήθηκες με το θεμα μου..!
ο βραχος ειναι κολλημένος ρε φιλε εκτος απ τα μικρα κομματακια μπροστα..το μεγαλο κομματι είναι 4,200 κιλα το επεξεργάζομαι καθημερινα και σκευτομαι πως μπορει να γινει καλυτερο οποτε πολύ πιθανον να σπασω κανα κομματι σε ευχαριστω για την συμβουλη..!

από κυκλοφορια πηρα έναν jebao RW4 και σημερα θα αλλαξω και το εσωτερικο φιλτρακι με τον ανθρακα και το αντιφως και θα παω σε ένα με 700 λιτρα ροη..!

εχθες αλλαζα θεσεις στον κυκλοφοριτη να βρω κανα σημειο που να μην μου σηκωνει τον αραγωνιτη..θα βγαλω φωτο το βραδυ να σας δειξω..!

την Balling την εψαξα πολύ αυτές τις μερες και πιστευω την θεωρια την καταλαβα θα το δουμε και στην πραξη..για αρχη παντως και μεχρι να καταλαβω τι μου γινετε παραγκειλα ετοιμα υγρα ca kai mg..! να καταλαβω λιγο στην πραξη τι γινετε και μετα παω σε σκονες..!

επισης σερνω πολύ ασχημα να παρω κανα φωτιστικακι led εχουμε να προτείνουμε κατι? θα ξεκινισω με ευκολα κοραλια αλλα αυτό δεν είναι το σημειο αναφορας μας..! το φωτιστικατι να είναι θελω τουμπανακι αν χρειαστεί να ασχοληθώ και με πιο δυσκολα πραγματα να κανει δουλεια και μετα..! ευχαριστω για την βοηθεια και παλι ρε παιδια αισθανομαι υποχρεωμένος..! καλημέρα..!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη revolution1925 : 22-09-16 στις 08:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01657 seconds with 11 queries