Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 01-03-15, 01:18
Το avatar του χρήστη nkmyrtos
nkmyrtos Ο χρήστης nkmyrtos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Μηνύματα: 121
Προεπιλογή

Και ναι επιτελους εχτες παρελαβα τη πολυποθητη ταπα και σημερα αποφασισα να κατσω να την αλλαξω και με την ευκαιρια να καθαρισω και το φιλτρο, τους σωλήνες και να το βαλω σε λειτουργια (σημ. τα υλικα μια βδομαδα τα ειχα μεσα σε καλτσον στο ενυδρειο). Και από τις 5 και μιση το απόγευμα που ξεκινησα πριν 10 λεπτα σταματησα να ασχολουμε με το δραμα μου που δεν είναι άλλο από το ότι το φιλτρο δεν γεμιζει νερο (σαν λειτουργια dry/wet) παρα μονο αν περασει κανα πενταλεπτο και αυτό μαζι με το νερο από το spray bar να βγαζει και τοσο αερα οσο χρειαζεται για να γεμισεις λαστιχο αυτοκινητου. Εχω κανει τα παντα, το γυρισα 40-50 μοιρες αριστερα/δεξια για να αδειασει ο αερας, εβγαζα το φιλτρο από τη πριζα για να γεμιζει ο καδος με τη βαρυτητα , εκλεινα την εξαγωγή, κοιταξα αν είναι τσακισμένος πουθενα καποιος σωλήνας....τιποτα αυτό. Ο σωλήνας που εχει σαν εξαεριστικο το συγκεκριμενο φιλτρο βγαζει συνεχως αερα και κάθε 5λεπτο περιπου γεμιζει το φιλτρο σηκωνει το φλοτερ και βγαζει νερο με αερα στην αρχη και μετα εφόσον τον βγαλει ολο βγαζει και σκετο νερακι. (παραθετω και σχετικο βιντεο με το φλοτερ που στην συγκεκριμενη φαση δεν γεμιζει παρα μονο όταν εβγαλα την πριζα και γεμισε με τη βαρυτητα https://www.youtube.com/watch?v=22gvhD1gosQ). Οποιος μπορει ας προτεινει καποια λυση ή ακομα και μου προτεινει καποιο μαγαζι για να το παω για service.. ολες οι αποψεις καλοδεχούμενες, ευχαριστω!
__________________
Για να φτάσεις στο φως, πρέπει όχι να αποφεύγεις το σκοτάδι, αλλά να περνάς από μέσα του
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01637 seconds with 11 queries