Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 04-09-12, 05:09
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ShadowVValker Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι και αλλιώς, όλα όσα εισάγονται σε καταστήματα, πάνω κάτω την ίδια ταλαιπωρία περνάνε (και χειρότερη-διαφορετική συσκευασία έχει πχ μονομάχος με ένα χ κόστος που τον στέλνουν με εγγύηση ζωντανής παράδοσης και διαφορετική μονομάχοι που στέλνονται κατά σωρούς με ελάχιστο κόστος ανά ψάρι να κατοικήσουν σε ένα σωρό ποτηράκια στα πετ σοπ και μετά κανάτες, βάζα και ότι άλλο ακατάλληλο για ψάρι σκεφτεί ο ανθρώπινος νους). Δε λέμε τι είναι σωστό, λέμε τι γίνεται.
καλα αυτη την απιστευτη ταλαιπωρια που παιρνανε αυτα που εισαγονται μαζικα τη γνωριζω...


Αν δεν υπηρχε το προβλημα με τις αεροπορικες θα εφερνα ο ιδιος ενα σωρω ψαρια (στα εκατονταδες ταξιδια μου μια φορα στη ζωη μου ειχα προβλημα με τελωνιο στο παλιο Ελληνικο, και παλι πανευκολα καθαρισα) αλλα οι αεροπορικες εταιριες εχουν διαφορους περιορισμους και δεν ξερεις που θα πεσεις
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ShadowVValker Εμφάνιση μηνυμάτων
(το αρσενικό) και τους ετοιμάζω ένα ενυδρείο 120 lt φυτεμένο. Αν υπάρξει πρόβλημα μεταξύ τους, θα μείνει ο αρσενικός σε αυτό και το θυλικό θα μεταφερθεί σε άλλο ενυδρείο.

σε 120ρι αν το φτιαξεις με σωστα φυσικα χωρισματα και μερη για να απομονωνεται ο μαγκας δε θα εχεις προβλημα. Βεβαια πιο ασφαλες θα ηταν 3-4 θυλικα αλλα ...

Εγω σκεφτομαι να παω σε diy 130 χ 40 χ 30 χωρις καπακι (θα γεμισει μεχρι 20cm) με sump 40 x 50 x 40 και οσο γινεται περισσοτερα υδροβια φυτα που να βγαινουν εξω απο το ενυδρειο. (το ειδος που θελω να βαλω φτανει και 11-12 cm τελικο μεγεθος αν μπει σε σωστο χωρο)
Ειναι κατι χρονια που λεω πως θελω να το κανω αλλα τωρα το πηρα ζεστα
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick74 : 04-09-12 στις 05:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01640 seconds with 11 queries