Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 28-01-13, 21:17
Το avatar του χρήστη h3342
h3342 Ο χρήστης h3342 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-01-2010
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 100
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην h3342
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria p Εμφάνιση μηνυμάτων
μήπως έκανες κάποια αλλαγή στην διακόσμηση ή στον φωτισμό και βλέπει την αντανάκλασή του? τα γδαρσίματα μοιάζουν σαν να χτύπησε κάπου, ξέρεις τινάζονται ξαφνικά και ίσως έτσι έγινε.το δικό μου δεν ανέχεται το φως καθόλου και από το ένα πλάι που καθρέφτιζε το είδωλό του, έβαλα εξωτερικά ένα φυτό με πυκνό φύλλωμα. από τότε νοιώθει ασφαλές και είναι μια χαρά σε συμπεριφορά
Μαρία αυτό που έκανα ήταν αλλαγή θερμοστάτη από γυάλινο σε πλαστικό της Rena για να μην τον σπάσει(από 25 σε 24 βαθμούς) και αλλαγή νερού,ίσως να στρεσαρίστηκε.Δεν φαίνεται πάντως για κάποιο χτύπημα τώρα που το ξαναβλέπω,περισσότερο σαν μύκητες αλλά το καλό είναι οτι απο σήμερα ήταν πολύ ορεξάτος οπότε δείχνουν όλα καλά.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για την διατήρησή τους αρκεί θερμοκρασία 24 – 26 C° και για το ζευγάρωμα 28 – 30 C°.
αν θελεις διαβασε λιγο αυτο το αρθρο ειναι πολυ καλο.

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides..._ocellatus.htm

οποτε γνωμη μου ειναι οτι αν πας την θερμοκρασια γυρο στο 27 θα νιωσει πιο καλα και θα του ανοιξει η ορεξη...
Thanasi, πιστεύω 24 βαθμούς είναι καλά για τον όσκαρ αφού ούτε για ζευγάρωμα πάει και είναι και χειμώνας.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimost Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο την μικρή εμπειρία που εχω το ψάρι στρεσαρισμενο δείχνει κάπως έτσι ήταν και ένα απο τα δικα μου όταν είχε θέμα με τους υπόλοιπους συγκατοικους του Ενυδρειου
1 συγκάτοικο έχει περίπου 2.5 + χρόνια,ένα Pseudotropheus socolofi και τα πάνε καλά, ως τώρα τουλάχιστον(προύπήρχε ο socolofi)

ίσως να στρεσαρίστηκε απο την αλλαγή θερμοστάτη και αλλαγή νερού,δεν ξέρω,πάντως δεν μου φαίνονται χτυπήματα, κάτι σαν δερματικό μου μοιάζει εμένα,τι λές?

να συμπληρώσω οτι αυτό που φαίνεται το έχει και απο την αριστερή και από την δεξιά του μεριά,κυρίως απο την δεξιά του.
πάντως σήμερα δείχνει μια χαρά

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη h3342 : 28-01-13 στις 21:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02077 seconds with 11 queries