Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 09-04-11, 19:38
Το avatar του χρήστη morfeas2002
morfeas2002 Ο χρήστης morfeas2002 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-04-2011
Περιοχή: Καλαμάτα
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή Πρώτα βήματα-ερωτήσεις-απορίες

Για να ξεκινήσω λοιπόν να πάρω κάποιες αποφάσεις σαν αρχάριος θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.
1. Είμαι στρατιωτικός και αυτό συνεπάγεται κάποιες μεταθέσεις.Το ενυδρείο μεταφέρεται εύκολα-δύσκολα ή να το ξεχάσω τελείως;
2. Στο σαλόνι, απέναντι απο εκεί που υπολογίζω να το τοποθετήσω έχω τζάκι. (περίπου 5 μέτρα απόσταση). Είναι κακό αυτό ή δεν φτάνει η θερμότητα να επηρεάσει τη θερμοκρασία;
3. Μάλλον στο γλυκό νερό θα καταλήξω αλλά πως αποφασίζω τι ψάρια θέλω;
Ή ξεκινάω απο απλά σαν αρχάριος; (αν και στις σημειώσεις μου έχω ήδη γράψει γκάπυ και πλάτυ)
4. Πως ξέρω οτι είναι σωστό το μέγεθος του ενυδρείου; Ένα 80άρι ενυδρείο (80χ35χ40) είναι καλό; Λόγω χώρου και κρίσης δεν μπορώ να πάω για κάτι παραπάνω.Πόσα ψάρια περίπου χωράει αυτό το ενυδρείο;
5. Η βάση είναι απαραίτητη; Η μπορούν δύο τραπεζάκια σαλονιού ενωμένα να υποστηρίξουν το βάρος; Αν δεν μπορούν οι βάσεις εμπορίου είναι φτηνές σχετικά ή συμφέρει να δώσω την κατασκευή σε φίλο μου ξυλουργό;

Αυτά αρχικά.Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά απο κάπου πρέπει να αρχίσω. (όλα αυτές η απορίες μου δημιουργήθηκαν χθες το βράδυ που διάβαζα τα διάφορα θέματα και τις σημείωνα σε τετράδιο μην τις ξεχάσω )
__________________
http://kalamata.meteoclub.gr/
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries