Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #149  
Παλιά 27-09-13, 03:10
sofos76 Ο χρήστης sofos76 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Σήμερα δεν μπόρεσα να μπω καθόλου και ομολογώ ότι το έπαθα ένα σοκ μόλις είδα όλες αυτές τις απαντήσεις .
Αλλά μετά το πρώτο σοκ ήρθε η ικανοποίηση γιατί θα έβρισκα αρκετές χρήσιμες πληροφορίες για το ενυδρείο μου οπότε κάθισα και τις διάβασα όλες. Μπορεί να σας φαίνεται παράλογο αλλά εγώ προσωπικά, αν εξαιρέσω 2-3, θεωρώ ότι με βοήθησαν όλες (ακόμα και αυτές με τις αντιπαραθέσεις) για να μπορέσω να βγάλω μια άκρη και ειλικρινά σας ευχαριστώ όλους για αυτό.
Ήδη στο ένα από τα 2 φίλτρα μου έχω προσθέσει βιολογικό υλικό και εντός των ημερών θα επέμβω και στο δεύτερο που έχει τον άνθρακα. Προσανατολίζομαι μάλλον να τον βγάλω και να βάλω και εκεί βιολογικό υλικό, αν να πω την μαύρη μου αλήθεια τόσα χρόνια όποτε άλλαζα άνθρακα έβλεπα κατευθείαν αλλαγή στην ποιότητα του νερού (οπτικά - ποιο κρυστάλλινο).
Σίγουρα θα αλλάξω και το ντεκόρ και θα αφαιρεθούν τα πλαστικά, ήδη ξέθαψα από την αποθήκη ένα κορμό που είχα πάρει παλιότερα για το ενυδρείο, αλλά όταν τον είχα βάλει χρωμάτισε το νερό και τον έβγαλα, αλλά διαβάζοντας τα σχετικά ποστ κατάλαβα τι πρέπει να κάνω πριν τον βάλω.
Όπως και να χει πλέον ποιο συνειδητοποιημένος θα δω τη θα κάνω και με την ψαροσύνθεση μου.

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων σας


Υ.Γ Τελικά ο φίλος που μου είπε ότι κάτι έχει η κυχλίδα στις φωτογραφίες είχε δίκιο.. Σήμερα είδα σημάδια Ick πάνω της .. Μάλλον την έφεραν τα oscar ή τα pleco. Ξεκίνησα ήδη αγωγή (ανέβασμα θερμοκρασία και προσθέτω σιγά-σιγα αλάτι από το απόγευμα) με τις οδηγίες που βρήκα στο φορουμ... Αλλά ας μην το γεμίζουμε άλλο το θέμα άμα χρειαστώ βοήθεια θα ανοίξω νέο Θέμα στην αντίστοιχη κατηγορία.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01450 seconds with 11 queries