Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 04-06-16, 18:52
jvkalis Ο χρήστης jvkalis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-05-2016
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Theokarav Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φίλε μου να χαίρεσαι τον όμορφο σου είναι φανταστικά πλάσματα με τον καιρό θα το δεις και εσύ!Αρχικά καλό θα είναι να του έχεις ποικιλία τροφής εγώ προσωπικά τους δίνω 3 διαφορετικές τροφές φυλλαράκια ,πελετς και κατεψυγμένες bloodworm τους δίνω πρωί βράδυ από 3 φυλλαράκια(αν είναι λάθος ας με διορθώσουν οι εμπειροτεροι).Για την "πρασιναδα" λένε ότι είναι καλό να τρώνε μια φορά την εβδομάδα γιατί είναι δίσκοιλια ψάρια εγώ προσωπικά δεν το κάνω απλά έχω κάτι φυλλαράκια για μονομαχους που έχουν και σπιρουλινα μέσα.Για το φυτεμα τώρα ,δεν θα έχεις πρόβλημα ας σου πούνε και τα άλλα παιδιά.Απο φύλλα φύλλα πλατανου ξερά από περιοχή χωρίς χημικά κλπ και φύλλα catappa αν βρεις εγώ φιλτραρισματος και με τύρφη το νερό μια δυο μέρες στο βαρελακι αλλαγής για να μαλακωσει κι να πέσει και το ph.

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραιος αδερφε μου!!!!
Εγω εχω τα φυλλαρακια απο τροπικα ψαρια θα του δωσω τωρα σκ και απο βδομαδα θα παω να του παρω και αλλες τροφες διαφορα ειδη αν ειναι!!!
Και θα δω ποιο θα του αρεσει!
Θα του δινω και λιγο μαρουλι που και που αν κανει!
Τωρα θελω να αγορασω μια σκουπα βυθου γιατι εχει μεινει λιγο τροφη απο τα γκαπυ στον πατο οποτε μεχρι το αλλο σκ πιστευω να την εχω και αυτην και θα ειμαι μια χαρα!!!Πιστευω σε κανα μηνα να ειναι και φουλ φυτεμενο με 2-3 φυλλα για σκια να εχω 3-4 ειδη τροφων και σκουπα για να κανει ο ψαρης ζωαρα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01444 seconds with 11 queries