Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 18-05-09, 17:43
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanos12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
το λαινερ δεν το ειχα ακουσει ποτε..εδω το εμεθα..ελαστικο πλαστικο νομιζω...

Αυτο που εχω εγω το ζητησα για λιμνη και μ εδωσαν αυτο..ναυλον το ειπαν...εχει παχος 0.30 του χιλιοστου...
Ενος φιλου που εχει παχος 0.75 του χιλιοστου δεν εχει καμια σχεση με το δικο μου..αυτο ειναι πολυ ελαστικο και μοιαζει διαφορετικο υλικο...
Του φιλου μ η λιμνη ομως εχει 50μ μηκος 25 πλατος και 5 βαθος( θα σας πω απο μεσα στη βδομαδα γι αυτο) και εκανε την εγκατασταση τα πλαστικα κρητης με κοστος 10.000 ευρω..

Ναυλον λοιπον πρεπει να ειναι το δικο μου καθως μοιαζει αρκετα με τα κοινα ναυλον αλλα ειναι πιο παχυ..

Οι τρυπες τωρα εγινα καποιες απο τις πλαινες πετρες που επεσαν μεσα επειδη μαλακωσε το χωμα και εγειραν μεσα...αλλες τρυπες πρεπει να εγιναν απο γλαστρες...επεισης καποιες απο το τεντωμα που τρωει το ναυλον σε καποιες γωνιες απο την πιεση του νερου..και τελος μερικες μικρε ειναι απο γρατζουνιες απο γατες που εκαναν μπανακι

Παντως εδω στην μεσσηνη που ζηταω λαινερ απο αυτος που ασχολουντε με τετοια δεν το ξερουν...μεμβρανες μ ειπαν πως τα λενε..τα ιδια ειναι?
Πολύ σωστά Θάνο, "πλαστική μεβράνη για λίμνες" ονομάζεται στα ελληνικά.

Πιστεύω ότι το νάιλον που αγόρασες δεν θα κάνει δουλειά. Το 0,30μμ είναι εξαιρετικά λεπτό για το βάθος του νερού σου, αφού λες κιόλας ότι έχεις επισκέψεις από γάτες και άλλα ζώα.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01496 seconds with 11 queries