Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 27-01-16, 00:10
Το avatar του χρήστη G_AQUA
G_AQUA Ο χρήστης G_AQUA δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 07-11-2015
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 582
Προεπιλογή

Ευχαριστώ παιδιά!

Το πως την γλύτωσε, ένας Θεός ξέρει! Η αλήθεια είναι ότι προ διμήνου και για αρκετές ημέρες έβλεπα ένα ember παραφουσκωμένο (φαίνεται και στην τελευταία φωτό του ποστ Νο9, στην μέση περίπου της εικόνας πίσω από την ουρά του κάρντιναλ) αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Μπορεί αυτό μας την έκανε την δουλεία.

Δεν ξέρω αν βοήθησε η monte carlo, πάντως από θαύμα βγήκε γιατί στο ενυδρείο υπάρχουν και Clea, υπάρχουν και Amano...

Μαγκάιβερ δεν λέει τίποτα! The Ultimate Survivor είναι το παλληκάρι!
-------------------------
Το μικρό σήμερα από την ώρα που γύρισα στο σπίτι από την δουλεία δεν το είδα καθόλου. Μέχρι που κατά τις 10 το βράδι, έσκασε μύτη
Αρχικά και για αρκετή ώρα καθόταν πίσω από τα φυτά, στο πίσω μέρος του ενυδρείου και στην αντίθετη πλευρά από τα υπόλοιπα ψάρια.



Μετά από μισή ώρα άρχισε να ξεψαρώνει, να απομακρύνεται από τα φυτά και να κολυμπάει προς το μέρος που ήταν τα μεγαλύτερα ψάρια. Οι καρδινάλιοι αυτή τη φορά δεν του έδωσαν καμία σημασία. Μπλέχτηκε για μερικά δευτερόλεπτα μαζί τους και πήγε προς τα Elder. Προσπάθησε να κοπαδιάσει αλλά ένα-δυο κινήθηκαν προς το μέρος του και την κοπάνησε πίσω στα φυτά. Ξαναβγήκε την ώρα του φαγητού, βόλταρε μόνο του, τα πλησίασε, ξανάφυγε. Αυτό το σκηνικό επαναλαμβάνεται συνέχεια μόνο που κάθε φορά τα πλησιάζει όλο και περισσότερο, στέκεται ανάμεσά τους για μερικά δευτερόλεπτα και μετά πάλι πίσω και πάλι από την αρχή...
Βασικά παρεούλα θέλει, προς το παρόν αγοράζει αντιδράσεις. Που θα πάει, σε μια-δυο μέρες θα τα καταφέρει να κολλήσει με τα υπόλοιπα...

Αυτό που παρατηρώ είναι πως ενός ακόμα Elder είναι τούμπανο η κοιλιά του και προφανώς σύντομα κάποια στιγμή θα αφήσει τ' αυγά του.
Γεννητούρια δεν ήθελα να έχω (υποτίθεται ότι γι' αυτό και κατέληξα σε αυτά τα ψάρια) αλλά από την στιγμή που κάθισε, κάπως μου ήρθε

Είχε κανείς εμπειρία με γέννες Elder; Από ότι ξέρω πρέπει μάνα και αρσενικό να απομονωθούν και μόλις γονιμοποιηθούν τα αυγά, να απομακρυνθούν οι γονείς και να μείνουν τα αυγά μόνα τους. Δεν θα κάνω κάτι τώρα αλλά ρωτάω γιατί έχω κενό ένα 20λιτρο, μου μπήκε η ιδέα για.... και κάποια στιγμή μπορεί να δοκίμασω αναπαραγωγή τους

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη G_AQUA : 27-01-16 στις 00:10 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01906 seconds with 11 queries