Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 27-01-18, 18:32
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Δεν έχει σημασία πώς είναι το μακαρόνι την δουλειά του την κάνει και η ελαφρόπετρα την ίδια δουλειά κάνει και την "μοσχοπουλάει" η seachem ως matrix Ουάου τι πιασάρικο όνομα !!!!
Με κατάλαβες ? όλα τα βιολογικά για ένα ενυδρείο είναι καλά , εξαρτάται πόσα μπορεί να διαθέσει κάποιος .
Θα πάρω παράδειγμα εμένα , έχω ένα φίλτρο 700 λίτρα και θέλω βιολογικο υλικο οκ ? Πιο νομίζεις ότι αγορασα ? Μιλάμε για ένα ολόκληρο αυτοκίνητο βιολογικό! Αγόρασα ελαφρόπετρα και πέτρες λάβας , για την ακρίβεια άδειασα 2 μάρκετ
Μου βγήκε περίπου 300 ευρώ αν θυμάμαι καλά , το αντίστοιχο σε κάποιας εταιρείας ??? Μάλλον θα αγόραζα καινούριο αυτοκίνητο !

Η μηχανικη φίλτρανση απομακρύνει από το νερό διάφορα αιωρούμενα σωματίδια , δηλαδή σκουπιδάκια που υπάρχουν στο νερό .
Η βιολογική φίλτρανση απομακρύνει από το νερό του ενυδρείου τα βλαβερά οργανικά όπως η ίδια η Αμμωνία, τα Νιτρώδη ιόντα, οι Πρωτεΐνες και τα Αμινοξέα που φτιάχνουν Αμμωνία.
Αν υπάρχει υλικό φίλτρανσης που κάνει και τα 2 μιά χαρά ! Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι στο φίλτρο δεν χρειάζεσαι σφουγγάρι
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01404 seconds with 11 queries