Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 27-02-16, 08:53
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Παράθεση:
Aλλαγες ξεκιναω απο παρασκευη και τελειων κυριακη.
Και μετα κλαιγομαι εγω που ξεκιναω σαββατο και τελειωνω κυριακη για 1 ενυδρειο....

Παράθεση:
ο σπυρος και ο τακης θα μας πουν.αυτοι την παιρνουν με ανατρεπομενο την ελαφροπετρα
θα το καθαρισουμε μετα το θεμα απτα ασχετα.
Θα σου απαντουσα και εγω αλλα δεν ειμαι σε θεση ακομα...διοτι ειχα θεμα με τα νιτρικα πανω σε αυτους τους 4-5 λογους που ανεφερες σε ενα απο τα ποστ σου,το εφτιαξα θελω να πιστευω απο 40 το πηγα 5-10
Σε μια μερα βεβαια,δεν ξερω αυτο αν αποτελεσει προβλημα μελλοντικα στα ψαρια μου...προς το παρον ομως ειναι μια χαρα...
Χρησιμοποιω περιπου 20-30 λιτρα μπορει και παραπανω ελαφροπετρα...
Καθως και μακαρονι και βιομπαλες...
Καρτατισμενα βεβαια ανα χωρισματα....
Επισης πανω στο θεμα των νιτρικων καπου διαβασα οτι αποτελουν προβλημα κτλ κτλ...(δεν διαφωνω) απλα η απορια μου ειναι η εξης...χτυπαγα 40αρια με ικανοποιητικες αλλαγες,ικανοποιητικο υλικο φιλτρανσης και ικανοποιητικη αντλια...
Η καταληξη ηταν οτι ταιζα παρα πολυ.(Σε ποσοτητα,οχι σε συχνοτητα)
Γτ τα ψαρια μου εδειχναν να ειναι κομπλε??Σε θεμα ανασας,κινησεων,συμπεριφορας,ορεξεων για αναπαραγωγη...κ.ο!Γενικα το ολο σκηνικο να ειναι φυσιολογικο αλλα συναμα περιεργο διοτι καθε τοσο ειχα καποια θεματα.
Δηλ η απορια μου για να μην μακρυγορω,που εν τελη χτυπαει το θεμα των νιτρικων τα ψαρια μας???


Παράθεση:
It is important that the nitrate filter, has no direct connection to the air and is operated with a slow water flow as to ensure low oxygen conditions.
Εδω Σπυρο απο οτι καταλαβαινω αναφερεται στον απονιτρικοποιητη που πρωτοξεκινησε να συζηταει ο kgf12345 και επειτα συνεχισε ο κ.Τακης..?
Τι συσχετισμο μπορουμε να κανουμε δλδ οσον αφορα το θεμα απονιτρικοποιητης και λιτρα???
Δηλ τι απονιτρικοποιητης θα χρειαστει για 100 λιτρα και τι για 1000 λιτρα?
Πανω σε πειραμα το καταλαβαινεις αυτο σωστα???

Υ.Γ
Καποιος να μου πει πως κανω Quote και το ονομα του Συνχομπιστα οταν θελω να κατι συγκεκριμενο quote απο το ποστ του...(πανω σε θεμα μουλτιquote)
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01698 seconds with 11 queries