Θέμα: The Secret Cave
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 12-11-13, 12:37
Το avatar του χρήστη nospanos
nospanos Ο χρήστης nospanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Περιοχή: Ανατολική Αττική
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από golf20 Εμφάνιση μηνυμάτων
πολύ ωραίο το ενυδρείο σου Πάνο!! Όταν φουντώσουν και τα φυτά θα δείξει περισσότερο.
Μου αρέσει πολύ το υπόστρωμα που έβαλες αλλά μάλλον θα έκανε καλύτερη αντίθεση με της red cherry ένα πιο σκουρόχρωμο.
έχουν αρχίσει οι γέννες;
Να 'σαι καλά φίλε Φάνη

Το ενυδρείο το έστησα πρώτα με γνώμονα τα φυτά και μετά τα ζωντανά και γι αυτό επέλεξα το καλύτερο κατά τη γνώμη μου υπόστρωμα που είναι το Flourite, και μάλιστα σκέτο χωρίς ανάμειξη με κάποιο χαλίκι, για να έχω όσο πιο σωστή και υγιή ανάπτυξη γίνεται γι αυτά.
Το ξέρω για το χρώμα του Flourite, να φανταστείς στην αρχή και μέχρι να προσαρμοστούν οι γαρίδες και να βγάλουν το έντονο κόκκινό τους χρώμα, μόνο με μεγενθυτικό φακό μπορούσες να τις διακρίνεις
Ευτυχώς τον τελευταίο καιρό που έχουν αρχίσει και παίρνουν τα πάνω τους τα φυτά και ειδικά η Marsilea που απλώνεται και πρασινίζει σιγά-σιγά το βυθό, τις βλέπω πιο πολύ!!
Πρόσθεσα και πριν λίγες μέρες κι άλλα φυτά και επιπλέον μια πέτρα με christmas moss στον κενό βυθό στη μέση του ενυδρείου, έτσι για να μπαίνουμε και περισσότερο στο κλίμα των ημερών
Γέννες λογικά θα έχω γιατί μέτραγα αρκετές αυγωμένες, και βλέπω και κάποιες μικρόσωμες που και που αλλά λίγο το χρώμα του υποστρώματος λίγο και το ότι τα φυτά έχουν δημιουργήσει πάρα πολλές κρυψώνες, δεν βλέπω και πάρα πολλές ακόμα... θέλουν το χρόνο τους ακόμα πιστεύω αλλά κι εγώ δε βιάζομαι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01437 seconds with 11 queries