Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-12-12, 18:17
Το avatar του χρήστη Tsipourinos
Tsipourinos Ο χρήστης Tsipourinos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2012
Περιοχή: Ζωγαφου Αθηνα
Μηνύματα: 282
Προεπιλογή 30 Λιτρα θαλασσα!! Οποιος πιστος βοηθησει!!

Καλησπερα κυριοι ειμαι νεος στο χωρο κ θελω να μαθω...βουτηξα λιγο βαθια κ γρηγορα βεβαια αλλα στηριζομαι πανω σας!Πριν κανω οτιδηποτε πηρα δυο κλοουνακια τα οποια ερωτευτηκε η κοπελια!!την επομενη μερα κ μετα απο διαβασμα ξεκινησα το στησιμο με ενα ενυδρειο των 30 λιτρων αραγωνιτη γυρω στα 5cm το οποιο ξεπλυνα πρωτα σε συνδιασμο με αυτο π με προμηθευσε το πετ σοπ το οποιο ηδη φιλοξενουσε τα δυο ψαρακια!Εχω εσωτερικο φιλτρο hailea με το σφουγγαρι κ καρμπον π διεθεται!ενα κιλο ζωντανο βραχο τον οποιο στηριξα ορθιο χωρισ να παταει πολυ κατω!τον θερμοστατη στους 27 βαθμουσ κ την αλατοτητα στο 1024!εκανα το τεστ που αγορασα απο το πετ σοπ το οποιο ονομαζεται 6 σε 1 JBL EASYTEST κ το μονο π δεν μου μγηκε πολυ καλο ηταν η σκληροτητα νερου...θα προσπαθησω να ανεβασω καποιες φωτογραφιες να δειτε!τωρα οσον αφορα τις ερωτησεις μου ειναι οι εξης!
1)δεν εχω skimmer,ειναι τοσο απαραιτητο στα λιτρα μου??
2)δεν εκανα την προετοιμασια μου στο ενυδρειο οπως θα επρεπε για καμια δεκαρια μερες π λετε συνηθως ειναι πολυ επιφοβο??
3)αφου δεν προσθεσω τιποτα αλλο κ κανοντας τεστ για καμια βδομαδα θα ηθελα συμβουλη για καποιο κοραλι η ανεμονα η γαριδα καθαριστη!
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για το ενδιαφερον σας!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2012-12-22 12.11.29.jpg
Εμφανίσεις:  512
Μέγεθος:  56,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2012-12-22 12.11.32.jpg
Εμφανίσεις:  447
Μέγεθος:  59,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01926 seconds with 12 queries