Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 13-12-17, 00:22
Το avatar του χρήστη tanganyika
tanganyika Ο χρήστης tanganyika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-06-2017
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 218
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artemisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σου πω για μενα απο τα πιο αγαπημένα μου φίλτρα "σκυλιά" , αθόρυβα (δουλευει στην κρεβατοκάμαρα μου) , με καλά κατασκευαστικά υλικά (τα πλαστικά του δεν ειναι ψευτικα) αξίζουν κάθε ευρώ
Έχω ένα που λειτουργεί 3 χρόνια τωρα της προηγούμενης σειράς με πολύ ρυπογόνα ψάρια χωρίς κανενα πρόβλημα και το ανοίγω για καθάρισμα κάθε 2 βδομάδες (αυτό είναι πρόβλημα αν τα πλαστικά είναι ψεύτικα) .
Έρχεται με υλικά φιλτρανσης αλλα θα χρειαστεί να βγάλεις τον άνθρακα απο μέσα και να συμπληρώσεις άλλο βιολογικό υλικό (ελαφρόπετρα ή ότι άλλο προτιμάς ) .
Δεν δουλεύει όταν η κεφαλή είναι στο ίδιο επίπεδο με το νερό του ενυδρείου, 20 εκατ. κάτω δουλεύει οπότε αν θα είναι εκει θα είσαι οκ
Αυριο και εγω αγοράζω ένα απο την καινούρια σειρα μιας και δεν είχα ποτε παράπονο απο αυτα Απλά περιμένω καποια στιγμή να ρθούνε αυτα στην Ελλάδα https://www.youtube.com/watch?v=EhbI1TQ4g24 και δεν θα αγοράσω κανένα άλλο

Υ.Γ Καμιά φορά στραβώνει και δεν παίρνει μπροστα αλλά σπάνια .....
+1000

αν εξαιρεσεις το οτι καμια φορα δεν τρομπαρει (σπανιο ) και απλα το γεμιζεις χειροκινητα ειναι πολυ καλο φιλτρακι , λιγο παιδεμα στο να βγει η κεφαλι οταν θες να το καθαρισεις ..αλλα με τον καιρο και αυτη μαλακωνει ! ικανοποιητικο καδο για βιολογικα υλικα (εγω εχω καταργησει στο κατω-κατω καλαθι τα μαυρα σφουγγαρια και το εχω γεμισει siporax ... εχω αφησει μονο τα μηχανικα και εχω βαλει και ενα προφιλτρο στην εισοδο για να μου κραταει τα πολλα (σε καθε αλλαγη το ξεπλενω)

σε γενικες γραμμες και για τα λεφτα του κανενα παραπονο !
στα ανοιγματα για καθαρισμα ισως παρει λιγο αερα ..μπορεις να το ακους 1-2 μερες (λιγο) αλλα μετα στρωνει και ειναι αθορυβο ..
__________________
Μην αφήσεις ποτέ τις αναμνήσεις να είναι καλύτερες από τα όνειρά σου...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02054 seconds with 11 queries