Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 05-05-10, 14:45
Το avatar του χρήστη azores
azores Ο χρήστης azores δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-04-2005
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από amalia Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρκει λιγο ψαξιμο και θεληση!
Σου ευχομαι πραγματικα να ειναι υγιης και να μην εχει επικτητα προβληματα χαρακτηρα στο μελλον..αφου ειναι μικρος ακομα οπως φαινεται στις φωτογραφιες.. αλλα με τον τροπο αυτο καταδικασες τη μανα του να ζει σε ενα κλουβι 0,50χ0,50 και να γενναει ανα ενα εξαμηνο λες και ειναι κουνελα με αποτελεσμα στα 5-6 χρονια να πεθανει αβοηθητη!
Αμαλία και εγώ δεν το κατάλαβα αυτό με την συμπεριφορά. Συνήθως από αυτά που έχω μάθει, το πρόβλημα υπάρχει κυρίως σε δυσπλασία, όταν προέρχονται από puppy mils και εννοείται ότι από τη στιγμή που αγοράζεις από εκεί (θεωρητικά, γιατί δεν το γνωρίζεις) η μάνα του είναι καταδικασμένη αφού εμπορευματοποιείται όπως πολύ σωστά αναφέρεις...

Είχα ένα κόκερ σπάνιελ και μου έζησε 14,5 χρόνια από το σύνολο των 15 ετών που ζουν περίπου. Δεν είχε χαρτιά, ούτε αγοράστηκε από pet.
Άλλωστε εκείνη την εποχή δεν υπήρχε το κατάστημα.
Αν και δεν είχα ξανά σκύλο πριν, η συμπεριφορά της ήταν όπως τα περισσότερα κόκερ. Και την δυσπλασία την έζησα προσωπικά και την ξέρω. Ήταν από γέννα κυρίας που είχε το θηλυκό και το ζευγάρωσε.

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν πουλάω ούτε γατιά, αλλά ούτε και σκυλιά... συνειδητά όμως γιατί κανένας δεν μπορεί να μου πει με ειλικρίνεια ότι δεν προέρχεται από puppy mils, εκτός αν δω τη "γέννα" με τα μάτια μου...

Ωραίο το Maltese, παρεμπιπτόντως.

Φιλικά,
Κωστής.
__________________
web mail : azores78@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01463 seconds with 11 queries