Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 28-03-17, 15:54
Το avatar του χρήστη xristos.egaleo.
xristos.egaleo. Ο χρήστης xristos.egaleo. δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2014
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

καλησπερα κωστα και καλως ηρθες, αρχικα θα ηθελα να σου πω τι ειναι λαθος στο ενυδρειο σου και στη συνεχεια να συζητησουμε τις αποριες σου, οποτε ως πρωτο λαθος σου ειναι οτι εχει ενα ενυδρειο 50 λιτρων και αθελα σου φυσικα ως νεος, εχεις βαλει λιγο απο ολα κατι το οποιο ειναι εως και θανατηφορο για τα ψαρια. Αυτο οσον αφορα τα ειδη ψαριων επισης το επομενο λαθος ειναι πως σε ενα "τοσο μικρο" ενυδρειο εχεις βαλει παρα πολλα ψαρια. γιαυτο λοιπον εγω σου προτεινω να διαλεξεις ενα ειδος απο ολα αυτα εκτος του χρυσοψαρου που δεν κανει για αυτα τα λιτρα και να το κρατησεις με τις καταληλες συνθηκες. επισης λαθος ειναι και η διακοσμιση διοτι ειναι επικυνδινη γαι τα ψαρια αφου μπορει πανω στα πλαστικα φυτα να τραυματιστουν αλλα αυτο ειναι δευτερευον. Η γνωμη μου λοιπον ειναι να τα επιστρεψεις στο πετ σοπ που τα πηρες και να επιλεξεις ενα ειδος οπου θα κανεις την αρχη σου στο κοσμο των ενυδρειων. Η καλυτερ επιλογη που θα μπορουσες να κανεις κατα τη γνωμη μου ειναι ενας μονομαχος που ειναι και ευκολο ψαρι και εντυπωσιακο και τα λιτρα ειναι κομπλε για να ζησει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03118 seconds with 11 queries