Θέμα: Επιστροφή
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 22-02-15, 17:49
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από George81 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους! Μετά από καιρό απραξίας λέω να επιστρέψω στην αγαπημένη Αφρική.

Έχω μια γυάλα 145x45x55 με εξωτερικό φίλτρο eheim 2270. Είχα αφήσει το ενυδρείο περίπου 2 μήνες έπειτα από 5 χρόνια συνεχούς λειτουργίας,έμεινε το φίλτρο με.στάσιμο νερό περίπου 1 μήνα. Η γυάλα καθάρισε γέμισε με την άμμο που είχα, έβαλα τις πρώτες 2 στοίβες με πέτρες θαλάσσης που ξεπλυνα καλά...και.έχουνε συνέχεια τρελός του μήνα με μετρήσεις.. μερικές φωτογραφίες...
Συνημμένο Αρχείο 70306
Συνημμένο Αρχείο 70307
Συνημμένο Αρχείο 70308
Συνημμένο Αρχείο 70309
Συνημμένο Αρχείο 70310
Συνημμένο Αρχείο 70311
Συνημμένο Αρχείο 70312
Συνημμένο Αρχείο 70313

Ακούω ιδέες και συμβουλές...

Γιώργος
Φίλε Γιώργο καλωσήρθες στην αγαπημένη μας Ήπειρο!!!!!!!!!! Πρώτα απ' όλα στο στήσιμο εμείς οι ''Αφρικάνοι'' στρώνουμε όλο τον βυθό με Dow για να αποφύγουμε τα δυσάρεστα από κατολίσθιση λόγω του σκαψίματος που κάνουν τα ψαράκια μας ή κανενός σεισμού. Το Dow το βρίσκεις στο LEROY MERLIN και σε όλες τις μάντρες με υλικά οικοδομών. Κυκλοφορεί σε 3 πάχη 1cm, 2cm & 3cm και η τιμή του είναι περίπου 2,75€/τετραωνικό μέτρο στο μεγαλύτερο πάχος του. Οι πέτρες σου θέλουν πολύ καλό πλύσιμο και βούρτσισμα και στήσιμο έτσι ώστε ν' αφήνουν χώρο μεταξύ τους για τη δημιουργία φωλιάς. Τώρα είναι η σειρά της άμμου που το καλύτερο ει΄ναι να 'ναι ψιλή και κατά τρην γνώμη μου όχι ασπό τη θάλασσα. Έχω 2.250 λίτρα σε 7 Αφρικάνικα ενυδρεία κι αν θέλεις με εμπιστεύεσαι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01515 seconds with 11 queries