Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 24-01-14, 07:36
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω βρει 15 tropheus ikola,14 tropheus moliro & 4 Altolamprologus compressiceps!!! Πείτε μου πως θα ετοιμάσω το ενυδρείο αν είναι ακετά μεγάλο να τα φιλοξενήσει με ασφάλεια.
Είναι καλό να ξεστήσω το ενυδρείο για να καθαριστούν όλα και τα φίλτρα του και στο στήσιμό του να βάλω το 40% του νερού απ' όλα τ'άλλα ενυδρεία και να ανταλλάξω το 1 φίλτρο του με το 1 φίλτρο από το 550άρι που δουλεύει ένα μήνα τώρα με 70 ψάρια;(Ξεκίνησε με 44 ψάρια κόκκινα νιτρικά,νιτρώδη και σκληρότητα 9 ).Δόξα τω θεώ πάνε όλα καλά!!!
τα φιλτρα σου οπως σου λενε τα παιδια δεν ειναι στρωμενα...
στα αλλα ενυδρει εκανες μετρησεις?? ισως κι εκει να ετομαζεται το κακο...
αν δεν εισαι σιγουρος οτι τα φιλτρα σου ειναι ετοιμα δεν μπορεις να παρεις κι αλλα ψαρια.
και ας πουμε οτι παρεις τα 30+ ψαρια που βρηκες.... που θα τα βαλεις τοσο μεγαλο αριθμο???
οσο νερο και να παρεις απο τα αλλα ενυδρεια δεν κανεις τιποτα, αν τα φιλτρα δεν εχουν στρωσει καλα... και δυστυχος σε 7-10 μερες μονο με το μαγικο ραβδακι ( μαγικα ) μπορει να στρωσουν...
για εμενα βαλε μια αγγελια, ζητα να σου δωσουν πολυ μπολι απο υγειες ενυδρεια και μπολιασε ολα τα ενυδρεια...
μετα κανε μετρησεις και αν ειναι ετοιμα τα ενυδρεια ξεκινα να βαζεις ψαρια!!!
συμβουλη μου οχι πανω απο 5-6 ψαρια ανα 5-6 μερες...
κριμα για τα ψαρακια που εχασες, αλλα προσεχε μην χασεις κι αλλα....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
δουλεύει ένα μήνα τώρα με 70 ψάρια;(Ξεκίνησε με 44 ψάρια κόκκινα νιτρικά,νιτρώδη και σκληρότητα 9 ).Δόξα τω θεώ πάνε όλα καλά!!!
αυτο γιατι το κανεις???? τοσα ψαρια μαζι και τετοιες μετρησεις...??? τα ψαρια σου δυχτυχος υποφερουν και προσπαθουν να επιβιωνουν....
ο αριθμος των ψαριων ειναι πολυ μεγαλος και παντα οι μετρησεις σου θα ειναι χαλια και θα παιζεις με τα ορια των ψαριων....
500 λιτρα με 70 ψαρια???
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 24-01-14 στις 07:36 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01743 seconds with 11 queries