Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 20-04-16, 15:33
Koukourokas Ο χρήστης Koukourokas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-04-2016
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stratos mak Εμφάνιση μηνυμάτων
καταρχήν για να καταλάβουμε θα κρατήσεις το δικό σου σαν ενυδρείο ή θα βγάλεις εντελώς το δικό σου και θα βάλεις το άλλο ή θα τα κρατήσεις και τα 2?
1) οποίο κρατήσεις από τα 2 θα πρέπει να κρατήσεις νερό καθώς και το φίλτρο με την βιολογία του.
2) εγώ θα κοίταγα το ενυδρείο για τυχόν φθορές να κοιτάξεις όταν πας να είναι γεμάτο για έμενα για να δεις αν χάνει καπάκια λάμπες και μάθε γενικά τη έκανε αυτός που το είχε από αλλαγές μετρήσεις για να δεις που βρίσκεσαι.

ελπίζω να σε βοήθησα με τα λίγα που και γω ξέρω ελπίζω κάποιος άλλος να πει περισσότερα
Καταρχάς φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κρατήσω το νέο ενυδρείο 300 λίτρων και το 120 θα το δώσω. Με την βιολογία δεν έχω απΟφασίσει. Έλεγα να συνδυάσω και των 2 ανάλογα με την κατάσταση του άλλου ενυδρείου. Επίσης δεν ξέρω τι θα κάνω με τα υποστρώματα, αν θα κρατήσω το δικό μου ή το δικό του. Εγώ είχα και υπόστρωμα για φυτά (δεν θυμάμαι ποιο) και από πάνω ένα πετραδάκι ασπροκίτρινο, που έβγαζε σκόνη αν το έπιανες στο χέρι, επίσης δεν θυμάμαι ποιο. Το είχα αγοράσει ακριβά σε σακουλάκια τότε.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tyrinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω θα σου πω καταρχην με το καλο να παρεις το καινουριο ενυδρειο!!οταν πας να το δεις ψαξε καλα για τυχον διαρροες και σε τι κατασταση ειναι τα φωτιστικα του..

μετα αρχισε να ψαχνεις για την ψαροσυνθεση γιατι στα 300 λιτρα ουτε πανγκασιο μπορεις να εχεις ουτε κοινο πλεκο.

θα πρεπει να επιλεξεις με τι θα ασχοληθεις.αν θες βοηθεια και γνωμες θα χαρουμε να βοηθησουμε.

Σε ευχαριστώ καταρχάς για την απάντηση. Αναφορικά με τα ψάρια, ο παγκάσιος θα χαριστεί άμεσα σε άτομο με μεγαλύτερο ενυδρείο. Κοινωνικό θα είναι το ενυδρείο και φυτεμένο. Για αρχή θα συνδυάσω τα σκαλάρια με τα SAE που ήδη έχω και θα προσθέσω ίσως lemon tetra και καρδινάλιους

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Koukourokas : 20-04-16 στις 15:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01664 seconds with 11 queries