Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 27-11-12, 13:32
Το avatar του χρήστη Stefan0s
Stefan0s Ο χρήστης Stefan0s δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Περιοχή: Πειραιάς , Αττικής
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Tropic Marine pro reef.
Ουσιαστικά σχόλια δεν έχω. Αυτό μου δώσαν την 1η φορά, αυτό έβαλα και δεν το εχω αλλάξει απο τότε. Την δουλειά μου την κάνω πάντως.Για διαλυτότητα δεν έχω ακριβή άποψη μιας και το προετοιμάζω τουλάχιστων 12 ώρες νωρίτερα και πάντα το βρίσκω διαλυμένο σε αυτό το διάστημα.Μετρήσεις πλέον τις έχω κόψει εδώ και κανα χρόνο οπότε πάλι μαύρα μεσάνυχτα.Το θαλασινό μου πάντως τρέχει απροβλημάτιστα.

Δεν θα είχα όμως πρόβλημα να χρησιμοποιήσω και οποιοδήποτε άλλο επώνημο αλάτι. Απο οτι έχω ακούσει/διαβάσει , κακά αλάτια δεν υπάρχουν πλέων. Απλώς κάποια είναι καλύτερα απο κάποια άλλα.Το οτι έχω κολλήσει με ένα σχετικά ακριβό αλάτι είναι μάλλον οτι έχω πέσει θέμα του marketing ή κάτι τέτοιο τελως πάντων.

Υ.Γ. Μιας και έχω 40 πυρετό και δεν δουλεύω, εξαιτίας της ημιτελής/αφελής απάντησή μου έψαξα λίγο το θέμα (διάβασα στο διαδύκτιο) και απ'οτι φαίνεται μάλλον καλή (αν και όχι την καλύτερη) επιλογή κάνω στο αλάτι μιας και αναπληρώνει αρκετά βασικά συστατικά για την λειτουργία του θαλασινού (δεν χρησιμοποιώ πρόσθετα συμπληρώματα μαγνησίου, ασβεστίου κ.ο.κ.).Παρόλα αυτά το ίδιο επιτυγχάνεται και με φθηνότερα 'πλήρη' αλάτια σύμφωνα με τις αναφορές.

Φιλικά και με εκτίμιση
__________________
Αν δεν βρέξεις κώλο ,ψάρι δεν τρως.
 
Page generated in 0,01580 seconds with 11 queries