Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 11-06-10, 15:19
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από @@nikos@@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο γαιδοενυδρειο μου πριν κανα μηνα εβαλα μεσα δυο χελενα σαλιγκαρια αυτα που τρωνε τα παρασιτα!
Το ενυδρειο σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα δεν υπαρχει ουτε ιχνος απο παρασιτα!Σημερα μολις ταισα τις γαριδες και τις κοιταζα βλεπω ενα σαλιγκαρι να εχει πιασει μια γαριδα και να την τρωει......Τι να κανω μπορω να ταισω κατι για μην αρχισουν και τρωνε και γαριδες τωρα........Αυτη τη στιγμη που γραφω το σαλιγκαρι εχει την γαριδα στο στομα του........................
Πως ειναι δυνατον ενα τοσο αργο πλασμα να πιασει μια γαριδα?????????????????????????????????????

Helpppppppppppppppppppppppp!!
χιλιοειπωμενο το θεμα σου, τα χελενα τρωνε γαριδες...αφαιρεσε κατι απο τα δυο...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lion Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι οι γαρίδες δεν φοβούνται τα σαλλιγκάρια και την "πατάνε". Έχω δει πολλές φορές τα σαλλιγκάρια μου (όχι σαρκοφάγα) να περνάνε πάνω από γαρίδες. Τη πρώτη φορά που το είδα νόμιζα ότι η γαρίδα ήταν πεθαμένη αλλά δεν ήταν. Έκανε το σαλλιγκάρι μια βόλτα πάνω από την γαρίδα και συνέχισε τον δρόμο του....
και πολλες φορες και οι γαριδες ανεβαινουν στα σαλιγκαρια να μαζεψουν αλγη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alex : 11-06-10 στις 15:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01492 seconds with 11 queries