Θέμα: Stc-1000
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-02-17, 16:49
matista Ο χρήστης matista δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-09-2016
Περιοχή: Νέο Ηράκλειο
Μηνύματα: 215
Προεπιλογή Stc-1000

Καλησπέρα.Πρόσφατα τοποθέτησα τον STC 1000 στο ενυδρείο.Ακολούθησα τις οδηγίες του υπομνήματος.Απλά θέλω να ρωτήσω,(μπορεί και να είναι χαζή ερώτηση αλλά θέλω να είμαι σιγουρος)αν ο stc κόβει την τροφοδοσια στον θερμαντήρα,όταν πιάσει την θερμοκρασία που του έχουμε προγραμματίσει (και αντίστοιχα στους ανεμιστηρες).
Επίσης θέλω να μου πειτε την γνώμη σας για το αν χρειάζεται να αλλάξω θερμαντηρα.Το ρωτάω αυτο γιατι το τελευταιο καιρό είχα παρατηρησει (πριν την τοποθετηση του stc) ότι έπεφτε σχετικά γρήγορα η θερμοκρασία μέσα στο ενυδρειο,όταν το βράδυ δεν είχα θέρμανση στο σαλόνι.Οταν ειχα γυρω στους 25 στο σαλονι,το ενυδρειο έφτανε 27 με 27.2.Ο θερμαντηρας ηταν προγραμματισμενος περιπου στο 25.5-26.Την αλλη μερα το μεσημερι το ενυδρειο ειχε 24.7- 25.Στα πολλά κρυα στις γιορτες, που ελειπα η θερμοκρασια του χώρου ειχε φτάσει στους 12.Το άτομο που πηγαινε για έλεγχο και ταισμα,με ενημερωσε ότι η θερμοκρασια του ενυδρειου ειχε φτασει στο 21 (σταδιακά βέβαια και ο θερμαντηρας ήταν προγραμματισμενος στο 25-26),οπότε αναγκαστικά,έπαιξε το κλιματιστικο για να ζεστανει ο χώρος και να επανελθει και το ενυδρειο στα φυσιολογικα.
__________________
Αρχή άνδρα δείκνυσι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 11 queries