Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 09-12-14, 11:09
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Μπράβο φίλε μου, άσχετος με τα θαλασσινά αλλά η κατασκευή σου τα σπάει, και με το μεράκι που έχεις είμαι βέβαιος πως και το ενυδρείο θα είναι έργο τέχνης.
Μια μικρή παρατήρηση, (δεν ξέρω αν ήδη το έχεις κάνει) από προσωπική εμπειρία, όταν έχω ξύλινη κατασκευή σε εξωτερικό χώρο , τη περνάω αρκετά χέρια συντηρητικό ξύλου διαλύτου, έχει αποδειχθεί σωτήρια, και σε ξύλα και σε κόντρα-πλακέ.
Και πάλι μπράβο για τη κατασκευή σου, παρακολουθώ όλη την εξέλιξη
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalakis Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΡΩΤΗΣΗ!!!

διαβαζω σε άλλα ποστ ειδικά για το θέμα αυτό ότι καλό είναι να μην βιδώνουμε το επιπλο στον τοίχο γιατί έτσι θα παρει την ταλάντωση του σπιτιου σε περιπτωση ενός σεισμου και δεν θα το αφήσει να μετακινηθεί πχ 5 πόντους δεξία αριστερα. στην περίπτωσή μου όμως το sump δεν είναι από κάτω για να παει βολτα μαζί αλλά περνάει μεσα από τον τοίχο .... οπότε αν φύγουν οι σωλήνες τότε το κακό που θα γίνει θα είναι το ίδιο...
Οι σωλήνες δεν είναι τόσο άκαμπτες όπως το γυαλί και από ότι βλέπω έχουν κενό στη τρύπα στο τοίχο, πιστεύω ότι δεν θα έχεις ιδιαίτερο προβλημα στη δύσκολη στιγμή (που ποτέ να μην έρθει) για ακόμα μεγαλύτερη σιγουριά βάλτες να περνάνε όσο πιο πολύ μπορείς στο κέντρο για να έχουν χωρό να μετακινηθούν, κάνε μια δοκιμή κουνόντας το ενυδρείο να δεις πως αντιδρούν και αν κοντράρουν πουθενά
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 09-12-14 στις 11:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01583 seconds with 11 queries