Θέμα: Labidochromis
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 15-02-10, 02:26
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

δε σε ειρωνευτηκε κανεις φιλε μου..
απλα οπως και να το δεις...οτι και να λενε τα σαιτς (που συνηθως αναφερουν τις τιμες που απλα επιβιωνει το ψαρι) δες το αλλιως.
κορυ-αμαζονιος-δαση της βροχης-σχεδον αποκλειστικα βροχινο νερο-μαλακο-οξινο

αφρικανες-μεγαλες λιμνες-πρωην θαλασσες-μεγαλες σκληροτητες...

τα 2 ακρα φιλε μου....τι παντρεμα αυτων των 2 μπορουμε να κανουμε??

να αποκλινουμε λιγο ναι...να παμε και τα κορυ σε 7και κατι ισως..μετριο νερο....αλλα με λαμπιντος?? δε νομιζω πως οσοι σε διορθωσαν ειναι υπερβολικοι...

ειναι τυχαιο που τα πιο παλια μου ψαρια μετα το στρατο που ξαναρχισα -ειναι κορυ 4 ετων τωρα- και επι 3 χρονια δε γεννησαν ποτε, μολις αγορασα ΑΟ κι εκανα την πρωτη αλλαγη 50% γεννησαν την αλλη μερα???
φιλικα

υ.γ. και ξερεις....αυριο μεθαυριο παρα τα οσα υπομνηματα...παρα τις απιστευτες γνωσεις εδω μεσα..θα ερθει και αλλος και μετα και αλλος και μετα κι αλλος και ξανα απο την αρχη να λεει τα ιδια χωρις σεβασμο στην εμπειρια ανθρωπων που εχουν περασει τη μιση ζωης τους να μελετουν τα ψαρια...
καποια στιγμη κουραζεσαι και δε μπορεις να γραφεις δοκιμια για οποιον θελει να σε αμφισβητησει....βαζεις ενα εικονακι να του δειξεις οτι ειναι λαθος και ελπιζεις να πιασει το μηνυμα.,...και να ψαχτει περισσοτερο.
και οπως γραφω στο υπομνημα αν το διαβασει κανεις με προσοχη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι συνθηκες που ζουν στη φυση τα ψαρια εχουν μελετηθει εδώ και πολλα χρονια από ειδικους και καταξιωμενους στο χωρο τους ανθρωπους..
Δε χρειαζεται και δε μπορουμε να τους διαψευσουμε
Και ως γνωστον οσο περισσοτερο προσομοιαζουμε το ενυδρειο μας με το φυσικο περιβαλλον των ψαριων ..τοσο περισσοτερο ευδοκιμουν οι μικροι μας φιλοι.
υ.γ.2 ο Κλεοβουλος εβαλε το εικονακι γιατι μονος σου λες
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από h3342 Εμφάνιση μηνυμάτων
έβαλα 4 corydoras(ξέρω θέλουν μαλακό νερό)
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01649 seconds with 11 queries