Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 05-12-20, 00:25
Stefanos Ο χρήστης Stefanos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2015
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Γεια σου συνονόματε και ευχαριστώ για την απάντηση. Τα έχω δει τα δύο που μου έστειλες και πρέπει να πω πως η τιμή είναι πολύ δελεαστική. Το πρόβλημα είναι ότι ο χώρος μου είναι αρκετά περιορισμένος και ότι εμφανισιακά δεν ταιριάζουν καθόλου δυστυχώς. Παρακολουθώ αρκετά χρόνια το κανάλι green aqua στο YouTube αν έχεις υπόψιν σου και θα ήθελα να δημιουργήσω κάτι αυτής της νοοτροπίας. Ξέρω ότι θα χρειαστεί να αλλάξω αρκετά λαθη για να το πετύχω αλλά δεν βιάζομαι. Αυτός και ο λόγος που σκοπεύω να βάλω το co2 μελόντικα, αυτός και ο λόγος που ρωτάω για τον φωτισμό. Εν πάση περιπτώσει αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι για αρχή και το υπόστρωμα και το φως είναι ικανοποιητικό. Σωστά ; Πιστεύεις ότι σε αυτά τα χρήματα περίπου, θα μπορέσω να πάρω κάτι καλύτερο από θέμα εξοπλισμού αν τα πάρω ξεχωριστά και όχι ως σετ ; Για παράδειγμα ο 60αρης κύβος που είναι 38 cm μήκος κάνει 70€ σκέτος. Μήπως να έπαιρνα αυτόν σε συνδυασμό με ένα άλλο φιλτρακι και ένα φωτιστικό ; Το μόνο που φοβάμαι στον 60αρη είναι το ύψος του γιατί θέλω να βάλω κάποιο εύκολο είδος γρασιδιού και δεν ξέρω αν θα φτάνει το φως. Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου.

Μόλις είδα όμως της aquael το shrimpset. 45€ φθηνότερο αλλά χωρίς υπόστρωμα χαλίκι θερμόμετρο. Μήπως αξίζει τα 100€ ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02026 seconds with 11 queries