Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #102  
Παλιά 31-08-18, 20:59
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από καλατζος Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ όμορφη η λίμνη σου εύχομαι να την κάνεις όπως την ονειρεύεσαι
Να είσαι καλά σε ευχαριστω ! Και σε εσένα εύχομαι ότι επιθυμεις


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντε επιτέλους!! Παει και αυτο....

τωρα μένουν τα ψάρια μεταφορά? Η τα εχεις μεταφέρει?
Επιτέλους Γιώργο !!! τα ψαρια μια χαρά είναι εδω μαζί μου

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aliens- Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλα καλά με το λίνερ και την λίμνη. Από την φίλτρανση έχεις καιρό να μας δείξεις κάποια φωτογραφία. Είσοδος / έξοδος νερού, διαμερίσματα, backwash. Θέλουμε και εκεί να πάρουμε μάτι. Skimmer Θα έχεις?

Έχω κάποιες ερωτήσεις για τα τσιμέντα. Βάζεις μόνο άμμο + τσιμέντο? Σε τι αναλογία? Την ίδια αναλογία χρησιμοποιείς και για τους τσιμεντόλιθους και για το σοβάτισμα? Στο σοβάτισμα τι είναι το πλέγμα που χρησιμοποιείς?

Εγώ μια φορά πήγα να σοβατίσω άλλα δεν καθόταν όρθιο το τσιμέντο. Ξεκολλούσε και έπεφτε
Απο την φίλτρανση δεν έκανα ακόμα τίποτα Παναγιώτη , δεν προλαβαίνω και πολλά ..... θα εχω μια δεξαμενη 500 λίτρα βιολογικό με αντλία 16.800 λίτρα και 2 αντλίες ακόμα με μηχανικά φίλτρα .

Πάμε στα τσιμέντα τωρα ναι αμμο , τσιμέντο και υγρό πλαστικοποιητή (έτσι θα το ζητήσεις ) αναλογια 3 προς 1 , αλλά αν δεν σου κολλάει βάλε παραπάνω τσιμέντο και κάνε το υγρό (να έχει υγρασία ) .
Το πλέγμα είναι απο υαλονηματα και αυτό σε μαγαζί με υλικά οικοδομών, να φοράς γάντια αλλιώς τα χέρια σου θα γεμίσουν κομματάκια απο γυαλιά και όταν το κόβεις κρατάς απόσταση.
Για σκίμερ δεν ξέρω το σκέφτομαι ..... έχω 1 αλλά είναι πολύ δεσμευτικό και σταθερό μπορεί να χρησιμοποιήσω κανένα άλλο που να συνδέεται σε αντλία , ανάλογα με τις ανάγκες που θα προκύψουν
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01755 seconds with 11 queries