Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 19-07-16, 00:09
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GN_AZ Εμφάνιση μηνυμάτων
+ 5 ευρώ τα μεταφορικά πλησιάζουμε τα 35 ευρώ αλλά νομίζω πως υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες στο συγκεκριμένο θέμα.
αν υπάρχει περίπτωση κάποια στιγμή αργότερα να πάει σε μεγαλύτερο ενυδρείο, το συγκεκριμένο φίλτρο ίσως να μην τον καλύπτει κ να χρειαστεί μεγαλύτερο, ενώ αν μείνει στα 60 λίτρα με γαρίδες τότε κ ένα φτηνό (10-15 ευρώ) εσωτερικό φαντάζομαι ότι θα κάνει την δουλειά κ θα "γλυτώσει" την διαφορά.
έψαχνα τα συγκεκριμένα φίλτρα κ για το δικό μου αλλά δεν μπόρεσα να βρω το μανομετρικό τους οπότε αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.
το CF300 δεν υπάρχει πάντως κ θα ξαναέρθει από Σεπτέμβριο.
Με εντυπωσιάζεις... εμπειρία γράφεις ελάχιστη... επίμονη όμως έχεις αρκετή.
Είδες πως όσοι γνωρίζουν λίγο παραπάνω το ενυδρείο προσπάθησαν να "δείξουν" το όφελος της αγοράς ενός εξωτερικού φίλτρου.
Έχω στο σπίτι 10 εξωτερικά σε λειτουργία και μερικά να "κάθονται"... για περίπτωση ανάγκης. Εσωτερικό έχω μόνο ένα... και ΔΕΝ το χρειάστηκα ΠΟΤΕ.
ΑΝ αργότερα ο φίλος πάει σε μεγαλύτερο ενυδρείο... κάποια στιγμή που θα του χρειαστεί θα το χρησιμοποιήσει αυτό το εξωτερικό (έστω και μικρό) σαν βοηθητικό/εφεδρικό... το εσωτερικό μάλλον ποτέ.
Καλύτερα λοιπόν να προσπαθήσει με λίγο παραπάνω ζόρι να αγοράσει... ότι ΔΕΝ θα του βγει στο τέλος άχρηστο.-
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01563 seconds with 11 queries