Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 02-10-13, 02:37
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giokarakannas Εμφάνιση μηνυμάτων
ταπεινη μου αποψη παντα με σεβαςμο στην αντιθετη αποψη ειναι στην περιπτωση που εχουμε μαυρισμενα siporax να αφαιρουμε ενα μικρο μερος απο το φιλτρο και να τα αντικαθιστουμε με καινουργια με τροπο ωστε να μην υπαρχει μεγαλη διαφορα στη βιολογια του φιλτρου. εγω παντως δεν πιστευω στο βρασιμο γιατι οκ μπορει να πετυχουμε να καθαριζουν αλλα στο τελος καταστρεφετε το siporax. δεν ειναι καλυτερα να περνουμε καινουργιο εν τελει;;;

και δεν τα λεω αυτα για να πλουτιζουν οι εταιρειες...να το διευκρινισω!!

οι αποψεις σας;;


το σιποραξ αν ξεχωριζει απο τα φυσικα υλικα ειναι ακριβως στο οτι δεν καταστρεφεται, τουλαχιστο σε μια ζωη, γιατι ειναι απλα γυαλι.
Αν του στερησεις ΚΑΙ αυτο το πλεονεκτημα τοτε δεν υπαρχει απολυτος κανενας αλλος λογος να το προτιμησεις απο την ελαφροπετρα (η οποια θεωρητικα με τα χρονια φθειρεται)
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giokarakannas Εμφάνιση μηνυμάτων
και να τα αντικαθιστουμε με καινουργια με τροπο ωστε να μην υπαρχει μεγαλη διαφορα στη βιολογια του φιλτρου.


μα ειτε το πεταξεις ειτε το βρασεις η βιολογια ετσι κι αλλιως καταστρεφεται...
Δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου... Το καινουργιο δηλαδη θα εχει βιολογια?


Τουλαχιστο αντι να τα πετατε, βαζετε αγγελιες να τα χαρισετε αφου υπαρχουν νεοι χομπυστες που ισως το εχουν αναγγη
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giokarakannas Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω παντως δεν πιστευω στο βρασιμο


δεν ειναι θεμα πιστης... θεμα βιολογιας ειναι αλλα τοοοοσο απλοικης που ο βρασμος χρησιμοποιειται ως μεσο αποστειρωση πριν οι πιθικομορφοι προγονοι μας πουν το πρωτο "ουγκ"
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick74 : 02-10-13 στις 02:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01535 seconds with 11 queries