Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 29-04-14, 19:39
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Μόλις μπήκα σπίτι και ανέβηκα στη ταράτσα να δω τι κάνουν τα χρυσόψαρά μου και δυστυχώς βρήκα το μεγάλο μου νεκρό. Δεν είχα παρατηρήσει τίποτα παράξενο, το πρωί τα τάισα κανονικά οπως κάθε μέρα, και αυτό όπως και τα άλλα ήρθε να το ταίσω, μόλις με δουν έρχονται όλα στα τζάμι ή στην επιφάνεια. Στεναχωρήθηκα γιατί ήταν το πρώτο που αγόρασα πριν 2 χρόνια και είχα προσπαθήσει πολύ, σαν αρχάριος, να τα κρατήσω. Κρίμα που αυτό δεν θα προλάβει να μπει στο νέο που ετοιμάζω να φτιάξω. Οι μετρήσεις νερού φυσιολογικότατες, ΝΗ3=0 ΝΟ2=0 ΝΟ3=10. αλλαγή νερού είχα κάνει χτες, κάνω μέρα παρά μέρα 70%-80% τη φορά , και αυτό μέχρι να μπουν στο νέο τους σπίτι. Το συγκεκριμένο είχε φτάσει τα 145 γραμμάρια, 15 πόντους χωρίς την ουρά και 19 με την ουρά. Το δέρμα του γυαλιστερό και λαμπερό το χρώμα του, το μόνο που θα έλεγα κάπως παράξενο είναι οτι μου φάνηκε πρισμένο, αλλά γενικά ήταν στρουμπουλό θα έλεγα. Δεν το αναφέρω στις ασθένειες γιατί δεν΄έχω κάποιο σύμπτωμα ή κάτι ανησυχητικό τους τελευταίους μήνες ούτε έχω αλλάξει κάτι στις ρουτίνες του ενυδρείου
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 11 queries