Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 19-10-10, 19:01
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από michael151 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω δοκιμασει σε 100σταρι ενα ζευγαρι lifilili! σε 120 το εχω κανει χωρις προβλημα!σιγουρα βεβαια ειναι καλυτερο να ειναι σε περισσοτερα λιτρα!!! Οντως ειναι οριακα! απλα ως ψαρια τους αρεσει να κρυβονται και να "παιζουν",αναμεσα στις κρυψωνες που εχουν οι πετρες και δε χρειαζοντε πολυ ελευθερο χωρο για τρελο κολυμπι!τα ειχα σε 170αρι και βρισκοντουσαν μονο στην ασφαλεια των πετρων! φυσικα και συμφωνω με τα περισσοτερα λιτρα,μη παρεξηγιομαστε κι ολας! δε προτεινα νανοκιχλιδες,γιατι δε μου πολυ αρεσουν..απο πετρες αν βρει απο τη φυση θα ειναι οκ!μη πληρωσει τις πετρουλες που βρισκει κανεις τζαμπα κανα 150αρι ευρω!
Αν τους δώσεις ζωτικό ανοικτό χώρο να κινηθούν, τότε θα διαπιστώσεις ότι το κομμάτι που σου κοκκίνησα δεν ισχύει κατά κράτος. Πρώτα-πρώτα από την στιγμή που θα χρησιμοποιήσεις 2 είδη mbuna, τότε οι σωροί με τις πέτρες θα πρέπει να έχουν κάποια αποσταση μεταξύ τους ώστε και τα ίδια τα ψάρια να οριοθετήσουν εύκολα την περιοχή τους, κρατώντας τον ένα σωρό σαν φυσικό σύνορο. Αν υπάρξει και δεύτερο αρσενικό του ίδιου είδους, πολύ πιθανόν να κρατήσει τον άλλο σωρό κ.α. Αργότερα, υπάρχει και το ενδεχόμενο να υποδεχτείς και μικρά, οπότε οι περισσότερες πέτρες, κρυψώνες και λίτρα θα φανούν πολύ χρήσιμα για να κατορθώσουν έστω και λίγα μικρά να επιβιώσουν.

Είναι βέβαια πολύ κινητικά ψάρια και περισσότερο κρύβονται τα θηλυκά και τα αρσενικά που βρίσκονται χαμηλά στην ιεραρχία.

Δεν παρεξηγούμαστε καθόλου φίλε, συζήτηση κάνουμε με κοινές ανησυχίες.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01563 seconds with 11 queries