Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 04-05-09, 01:36
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Ο sir καλά τα λέει. Αλλά……
Εγώ κάνω πολλά ορθογραφικά λάθη και προσπαθώ πριν κάνω πόστ να γραφώ το κείμενο που θέλω στο κειμενογράφο της Microsoft που έχει ορθογραφώ.
Φυσικά και θα κάνω και μερικά λαθάκια γιατί ο μεταφραστείς δεν μπορεί να τα διόρθωση όλα και μερικά τα μπερδεύει με άλλες λέξεις. Και καμιά φορά μου ξεφεύγουν μερικες λεξεις.
Από εκεί και πέρα είδα πολλούς που ξερόυν ορθογραφία και έχουν καλές γραμματικές γνώσεις να ειρωνεύονται όταν εντοπίζουν κάποια λέξη που λόγω του μεταφραστή μεταλλάχτηκε σε κάτι άλλο. (θα μπορούσε να ζητήσει διευκρίνιση αντί να ειρωνευτουν)
Σε ποιος απευθύνετε κύριος αυτό γιατί είδα μερικούς mod να ειρωνεύονται σε βαθμό απαράδεκτο έναν ανορθογραφώ που προσπαθεί να βρίσκει τρόπο να γραφεί όσο ποιο σωστά μπορεί. (μπορώ αν ζητηθεί να το υποδείξω στην διεύθυνση του Gab)

Αν κάποιος δεν είναι ανορθόγραφος δεν μπορεί να καταλάβει τι τραβάει κάποιος που είναι για να γράψει κάτι όσο μπορεί ποιο σωστά και να είναι ποιο ευανάγνωστο.

Και λίγο τα στραβά ματιά αν κάνουν κάποιοι δε θα χαθεί και το συμπάν .


Εγώ πάλι βλέπω πολλά άσκοπα πόστ, χωρίς κάτι να έχουν να πουν και γραφούν και γραφούν μονό για να μεγαλώνει ο μετρητής μηνυμάτων θεωρό σαν αναγνωστείς ότι είναι χειρότερο από όλα μια και διαβάζεις σειρές άσχετες και άνευ ουσίας με το θέμα.

Συγνώμη κιόλας αλλά προτιμώ να είμαι ανορθόγραφος και να προσπαθώ με της χίλιες δυο δυσκολίες να πω κάτι . παρά να είμαι φιλόλογος και να χρησιμοποιώ άπταιστα τον γραπτό λόγω μονό και μονό για να ειρωνεύομαι.

Το ότι έχει κάποιος γραμματικές γνώσεις δε συμαινει και τίποτα στο φινάλε αν δεν έχει τρόπους και σωστή πεδία.

Αν θέλετε να προφυλάξετε στο να μην γίνονται άσκοπα πόστ σβηστέ τους μετρητές μηνυμάτων γιατί πολλοί προσπαθούν να κάνουν high score. Γράφοντας ότι νάνε η απαντάνε έτσι ώστε να κάνουν πολλά πόστ.

Το να γίνονται τέτοιες υποδείξεις σε ανορθόγραφους και αυτούς που έχουν μάθει με greeklish είναι σωστό αλλά το να αφήνετε χωρίς υποδείξεις και παρατηρήσει αυτούς που ειρωνεύονται είναι σαν να λέτε στους ανορθόγραφους κανείς δε θα εκτιμήσει ότι κόπο και να κάνετε να γράφετε σωστά. (ένας ανορθόγραφος πάντα θα κάνει λάθη όπως και να έχει) το θέμα είναι τι κουράγιο και τι κατανόηση θα βρει ώστε να του δώσει δύναμη ώστε να προσπαθήσει να γραφεί ποιο σωστά.

Ευχαριστώ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01544 seconds with 11 queries